עיריית ת"א תאפשר לתושבים להצהיר על זוגיות וליהנות מהטבות כנשואים

העירייה הודיעה כי הזוגות יקבלו על בסיס ההצהרה הנחות בארנונה וברישום לגני ילדים ויוכלו להירשם להגרלת דיור בר השגה. המרשם יהיה פתוח ללהט"בים, לבני זוג מדתות שונות ולמי שאינם רוצים להתחתן ברבנות

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מצעד הגאווה בתל אביב, בשנה שעברה
מצעד הגאווה בתל אביב, בשנה שעברהצילום: עופר וקנין

עיריית תל אביב-יפו הודיעה היום (ראשון) כי תאפשר לבני זוג להצהיר בפניה על מערכת היחסים שלהם, וליהנות מכל ההטבות שמקבלים זוגות נשואים שהמערכות העירוניות מספקות. זוגות יוכלו להגיע לעירייה כשבידיהם תצהיר חיים משותפים, ולהירשם כזוג במרשם העירוני שיוקם לשם כך. 

במרשם הזוגות העירוני יוכלו להירשם כל בני הזוג, ובהם להט"בים; בני זוג מדתות שונות, שאינם יכולה להינשא זה לזה לפי חוקי המדינה; וזוגות חילוניים שאינם מעוניינים להתחתן ברבנות. בין השאר, יקבלו הזוגות הנחות בארנונה, ברישום ילדיהם לגני ילדים ולמתנ"סים ובכל מתקני הפנאי והתרבות העירוניים, ויוכלו להירשם להגרלת דיור בר השגה.

"לכבוד שבוע הגאווה החלטנו לאתגר את הממשלה ולאפשר רישום זוגיות על בסיס תצהיר", מסר ראש העיר, רון חולדאי. יוזם מרשם הזוגות, חבר מועצת העיר איתי פנקס-ארד, הוסיף: "עיריית תל אביב-יפו אומרת היום בקול ברור ששוויון הוא ערך עירוני בסיסי ומוסיפה שירות של רישום זוגיות עירוני, שמשמעותו היא שכל הזוגות בעיר שווי ערך ושווי זכויות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ