הגר שיזף
הגר שיזף

בן 16 טבע למוות הלילה (שישי) בבור מים ליד ההתנחלות קדומים שבגדה המערבית. הנער, בועז אזולאי, נכנס לשחות בבור אמש עם שני חבריו, שחולצו מהבור במצב בינוני וקל עם פגיעות קור. גורמי ההצלה והמשטרה לא פירטו על סיבות הטביעה והמוות. הלווייתו תיערך בשעה 13:30 בקדומים.

אזולאיצילום: באדיבות המשפחה

שני הנערים שאותרו בחיים דיווחו כי יצאו מהמים לאחר מספר שעות, אך איבדו קשר עם חברם. כוחות משטרה, מתנדבי יחידת חילוץ שומרון של המשטרה וכוחות כב"ה פעלו במקום ואיתרו בשעות הלילה את הנער ללא רוח חיים.

לאחר איתורם של השניים סיפרה פראמדיקית מד"א קארין מושקוביץ': "כשהגענו למקום חילצו אלינו שני נערים כבני 15. הם היו בהכרה, אחד מהם סבל מהיפותרמיה ומצבו בינוני, והשני במצב קל. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים שכלל חימום הגוף וטיפול תרופתי, ופינינו אותם בדחיפות להמשך טיפול בבית החולים. הם סיפרו לנו שהם שהו במים זמן ממושך".

ממועצת קדומים סיפרו כי אזולאי היה "בחור מדהים, טוב, אהב תורה ואדם". לדבריהם, הוא היה פעיל בבני עקיבא ולמד בישיבת "מקור חיים" בגוש עציון.

לפי נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, זהו המקרה השישי מתחילת 2020 של טביעת ילדים למוות. מאז שנת 2015 טבעו למוות 110 ילדים, כ-30% מתוכם בני נוער בגיל 15-17. אורלי סילבינגר, מנכ"לית הארגון, אמרה כי "בני נוער הם קבוצת הסיכון השנייה בשכיחותה לתמותה מטביעה. בני נוער טובעים יותר במאגרי מים בטבע, ולרוב הטביעה מתרחשת בשל התנהגות סיכונית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ