אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

מאות קיצונים חרדים הפגינו הלילה (חמישי) בירושלים במחאה על מעצרו של אברך. המפגינים חסמו את צומת בר אילן, הבעירו פחים והתעמתו עם שוטרים. מהמשטרה נמסר כי 13 מפגינים נעצרו או עוכבו.

המפגינים מחו על המשך מעצרו של בנימין פרידמן, שנעצר לפני יותר משלושה חודשים בחשד שירק על שוטרת. מאז הוא נותר במעצר בעקבות סירובו לשאת אזיק אלקטרוני בשבת. מאז מעצרו של פרידמן, תושב בית שמש, יוצאים אנשי הפלגים הקיצוניים מפעם לפעם להפגנות סוערות בשכונת מאה שערים בבירה.

כוחות המשטרה במקום הפעילו אלימות קשה לעתים מול המפגינים. בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראה שוטר בועט בעוצמה באחד המפגינים ומכה בפניו באגרוף. בתיעוד נוסף נראים שוטרים דוחפים מפגינים שנופלים לרצפה.

בנוסף, המפגינים כיתרו מכונית שנקלעה למקום, השליכו עליה חפצים וניסו לפתוח את הדלתות. הנהג נמלט מהמקום תוך שהוא דורס עם מכוניתו את אחד המפגינים שהיה על הכביש. המשטרה הודיעה כי היא פתחה בחיפושים אחר הנהג. 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במהלך מחאה שהתקיימה אמש בירושלים, החלו מאות מפגינים להפר את הסדר הציבורי במקום, להתפרע, להשליך חפצים לעבר השוטרים, לחסום צירי תנועה באמצעות פחי אשפה שהציתו ולגרום נזק לרכוש. בעקבות ההתפרעויות האלימות נפצעו שוטרים, וכוחות המשטרה פעלו במקום ועצרו חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי".

"בסיטואציה זו שתועדה באופן חלקי ורבות אחרות, מתפרעים ניסו לחבל ולהפריע בעבודת השוטרים שפעלו לפנות את הציר ולשמור על הסדר הציבורי. נמשיך לאפשר קיומן של מחאות בגבולות החוק, אולם לא נאפשר פגיעה בשוטרים, אלימות מכל סוג שהיא והפרת בוטה של הסדר הציבורי בניגוד לחוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ