בעל חנות שנסגרה בת"א תועד מוסר את הסחורה שלו לעוברי אורח

אבי סמאי סיפר כי נאלץ לסגור את חנות הנעליים שלו ברחוב אלנבי בעקבות משבר הקורונה: "המצב הכלכלי הידרדר והידרדר. המצב הנפשי שלי נדפק וגם חליתי". לדבריו, הוא קיבל קנס על הוצאת הסחורה לרחוב

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעל החנות אבי סמאי בביתו בחולון, היום
בר פלג
בר פלג

אבי סמאי, בעל חנות נעליים ברחוב אלנבי בתל אביב, תועד היום (שני) כשהוא מניח את שארית הסחורה שנותרה לו ברחוב, משום שאינו מסוגל להחזיק עוד את העסק שלו. עוברי אורח רבים התגודדו מחוץ לחנות ואספו את הנעליים שהיו פזורות על הרצפה. בשיחה עם "הארץ" סיפר סמאי כי קיבל קנס בשל הוצאת הסחורה.

סמאי, בן 38, נשוי ואב לשלושה ילדים מחולון, סיפר כי בעקבות הגל השני של התפשטות הקורונה הוא נאלץ לסגור את החנות. "אמסור את המפתחות ואלך לחפש עבודה כמו כולם. עוד אחד ממיליון מובטלים", אמר הערב. "המצב הכלכלי הידרדר והידרדר. המצב הנפשי שלי נדפק וגם חליתי, וזה מה שקרה. אמרתי - אם אני לא יכול להרוויח אתן לאחרים".

סמאי סיפר כי "עד הסגר הראשון הצלחתי להתקיים ואיך שהתחיל הסגר לא עבדתי ורק שילמתי והוצאתי. הסגר השני עשה את המצב עוד יותר גרוע". לדבריו, הוא רצה לתרום את הנעליים לנזקקים "אבל ביקשו שאגיע אליהם, אז פשוט הוצאתי את הסחורה החוצה ומי שיקח יקח. היו פקחים במקום, קיבלתי דו"ח על זה שהוצאתי קרטונים החוצה".

"אשתי היא המפרנסת היחידה ודופקת שעות נוספות בעבודה", סיפר, "כל תוכניות הסיוע זה לא טיפה בתוך ים, זאת עבודה בעיניים. נותנים לי מענק של שלושת אלפים שקלים. מה אני יכול לעשות עם זה?". לדבריו, "יש לי כעס על הממשלה הזו שגרמה לנו לשנאת חינם בין ימין לשמאל, פשוט המדינה שלנו נדפקה. השנאה הזו לא מעציבה רק אותי, כמוני יש עוד אלפים. זה יתדרדר עוד ועוד ונגיע למצב לא טוב".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "פקח שעבר במקום אחרי האירוע, ולא ידע על נסיבותיו, זיהה במקום ערימות של אשפה ולכן רשם לבעל החנות דו"ח על השלכת פסולת במרחב הציבורי. בעל החנות לא עדכן את הפקח במה שהתרחש ואף התנצל על זריקת הקרטונים לרחוב. אנו מזמינים את בעל החנות להגיש בקשה לביטול הדו"ח והבקשה תישקל. אין לנו עניין בכספי דוחות - רק בשמירה על החוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ