תושבי רמלה מחו על ההחלטה לקרוא כיכר ע"ש זוהר ארגוב: "איש קטן ובעייתי"

אתמול הודיעה העירייה כי הזמר שהורשע באונס יונצח בכיכר בקרית האמנים. בשנים האחרונות ניסו רשויות נוספות להנציחו, אך נסוגו בשל הביקורת הציבורית

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תקליט של זהר ארגוב "נכון להיום"
בר פלג

עיריית רמלה הודיעה אתמול (חמישי) כי תקרא לכיכר בשכונת קרית האמנים על שם הזמר זוהר ארגוב. אתמול פרסמה העירייה בדף הפייסבוק שלה, פנייה לציבור בבקשה להשתתפות בתוכנית העיצוב לכיכר בהשראת שירו "צל עץ תמר". בעקבות ההחלטה מתחו ברשתות החברתיות ביקורת על המהלך היות שארגוב הורשע באונס. בעירייה אמרו כי ההחלטה לקרוא לכיכר על שמו של הזמר קיבלה את כל האישורים הנדרשים בוועדת השמות העירונית, שמורכבת מגברים בלבד. 

ניב, תושבת קרית האמנים שגרה מול הכיכר, אמרה ל"הארץ": "האם על פי מידת הערכים של זוהר ארגוב אנחנו רוצים לחנך את הילדים שלנו ולשים לכבודו אנדרטה? אלה הערכים שלנו? לקרוא לכיכר על שם עבריין מורשע? הכול סובב סביב השאלה אילו פנים אתה רוצה לעיר". היא הוסיפה: "יש מספיק זמרים ונגנים בזמר המזרחי שאמות המידה שלהם לא פסולות, ואני אומרת את זה כמזרחית גאה. אני כאשה לא הייתי רוצה לראות כיכר כזו ברחוב הזה. לא חסרות גם נשים מזרחיות גם בזמר המזרחי שאפשר לקרוא על שמותיהן כיכר".

תושב נוסף, נהוראי אלבז סמואל, כתב בפייסבוק בתגובה על הפוסט של העירייה: ״לא הרבה מאיתנו זוכרים, אך זוהר ארגוב היה עבריין מין מורשע ששם קץ לחייו בכלא לאחר שנחשד בניסיון אונס ואלה לא היו ההסתבכויות היחידות שלו עם החוק. נכון שכשאדם נפטר יש לזקוף לו את זכויותיו, אך הסלחנות של החברה הישראלית למעשיו פשוט מקוממת״. תושב אחר כתב: "זוהר ארגוב היה זמר גדול עם שירים אדירים ואישיות קטנה ובעייתית. טוב יעשה ראש העיר אם ירד מהרעיון הזה". 

בשנים האחרונות עיריות ראשון לציון, הרצליה ותל אביב הודיעו על כוונתן להנציח את הזמר באופן דומה, אך לא עשו זאת לבסוף בעקבות ביקורת ציבורית על כך שלא ראוי להנציח אדם שהורשע בעבירת מין. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ