הובאו למנוחות המדריך והחניך בקורס טיס שנהרגו בהתרסקות מטוס

הלוויתו של איתי זיידן, בן 42, נערכה בקיבוץ שובל שבו התגורר. קרוביו של החניך ליהוא בן-בסה נפרדו ממנו בבית העלמין הצבאי בראשון לציון. אביו ספד לו: "על מה חשבת בשניות האחרונות, האם סבלת? אתה ממשיך לחיות בכל בכל דמעה שלי"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלוויתו של בן-בסה בבית העלמין בראשון לציון, היום
הארץ

הלוויותיהם של מדריך הטיסה וחניך קורס הטיס שנהרגו אתמול (שלישי) בהתרסקות המטוס ליד קיבוץ משמר הנגב נערכו היום. איתי זיידן, בן 42, הובא למנוחות בשעה 13:00 בבית העלמין בקיבוץ שובל. ליהוא בן-בסה, בן 19, הובא למנוחות בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בראשון לציון. 

זיידן שירת כקצין בחיל האוויר בדרגת רב-סרן והיה טייס אף-16, שהשתחרר לאחרונה משירות קבע והדריך בקורס טיס במסגרת שירות מילואים. בן-בסה החל את הקורס לפני ארבעה חודשים והיה בשלב הטירונות, שבמהלכו ביצע טיסות שנועדו לבחון את התאמתו לתפקיד.

אביו של בן-בסה סופד לבנו בבית העלמין בראשון לציון, היוםצילום: אילן אסייג

אביו של בן-בסה, שלמה, ספד לו: "על מה חשבת בשניות האחרונות, מחמד נפשי? האם סבלת? סלח לי, בני. אתה ממשיך לחיות בכל תא בגופי, בכל דמעה שלי. אני מכה על חטא שלא עשיתי יותר, שלא צלצלתי אליך כל יום מאז שעזבתי את הבית". סבתו יעל אמרה: "ליהוא אינו ואין מנחם. האסון הכה בנו כמהלומה קשה שעדיין לא נקלטה במוחי ובהבנתי. ראיתי בטלויזיה ולא חשבתי שזה הנכד שלי. מדוע הדברים האלה קורים בראשית החיים ואנחנו צריכים לקבל אותם כפי שהם?"

מפקד בית הספר לטיסה, יובל הראל, ספד לבן-בסה: "יצאת לטיסה האחרונה שלך עם זיידן מטובי הטייסים בחיל האוויר. החברים מספרים שביציאה לטיסה האחרונה הוא חיבק אותך חיבוק אבהי, ואתה סיפרת שאתה מתקדם". הוא הוסיף: "אנחנו מנסים מאתמול בבוקר להבין מה בדיוק קרה שם, אנחנו עם הרבה יותר סימני שאלה מתשובות, אבל אני מבטיח לך שאנחנו לא נשקוט עד שנדע. נתחקר. חבריך לגף ימשיכו את טיסותיהם". 

זירת ההתרסקות ליד משמר הנגב, אתמולצילום: אליהו הרשקוביץ

מדובר צה"ל נמסר כי משפחתו של זיידן ביקשה להימנע מסיקור תקשורתי של הלוויה. חברו, ליאור רייזר, סיפר בשם המשפחה: "לאחר השחרור, איתי רצה למצוא את האיזון בין המשפחה לבין הטיס. הוא התקבל להיות מדריך טיסה בבסיס חצרים, והיה מאושר". רייזר הוסיף כי זיידן "היה מחובר לזה בכל רמ"ח איבריו. לצד זאת הוא היה אבא ובעל למופת. הוא אהב את הילדים כל-כך, והם העריצו אותו. הם ידעו שהוא מחנך אותם לערכים, זה היה לו חשוב והוא השקיע בזה". 

הסיבה להתרסקות המטוס הקל מסוג "סנונית" טרם התבררה. השניים ביצעו טיסת אימון בנתיב טיסה המוכר לחניכי הקורס. בערך בשעה 11:35 התרסק המטוס, מבלי שהטייסים דיווחו למגדל הפיקוח על תקלה או כוונה לנחיתת חירום. מצה"ל נמסר כי לא ידועה כל תקלה במטוס. מפקד חיל האוויר עמיקם נורקין הורה להקים ועדת בדיקה שתבחן את נסיבות התאונה. כמו כן, הודיע נורקין על עצירת טיסות ההכשרה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ