מאות אנשי הפלג הירושלמי הפגינו בירושלים נגד בניית רכבת קלה, 25 נעצרו

המפגינים חסמו את צומת בר אילן, שברו גדרות של העירייה, הבעירו פחים והציתו כלי הנדסי לעבודה על הרכבת הקלה. הם מחו על פגיעה בצביון השכונות החרדיות אם תוואי הקו הירוק יישאר כפי שהוא

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההפגנה בירושלים, הלילה
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

מאות אנשי הפלג הירושלמי והפלגים החרדים הקיצוניים הפגינו הערב (שני) נגד בניית תוואי רכבת קלה ברחוב בר אילן, בטענה שהמהלך יפגע בצביון החרדי של האזור. המפגינים חסמו במשך כמה שעות את צומת בר אילן, שברו גדרות של העירייה, הבעירו פחים והציתו כלי הנדסי לעבודה על הרכבת הקלה. מהמשטרה נמסר כי 25 מפגינים נעצרו, וכי אחד מהם נשא אולר, אלה וגז פלפל.

מפגין נעצר בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

מפקד מרחב ציון, תת-ניצב עופר שומר, הגיע בשעה 23:00 לזירת ההפגנה, והוקפצו כוחות תגבור גדולים מכל המחוז. למקום הגיעה גם מכת"זית ופרשים.

בפשקווילים שהופצו על מנת להזמין את המפגינים, נכתב כי מטרת עצרת המחאה היא "להכריז באופן ברור שאינו משתמע לשתי פנים כי הרכבת הקלה לא תעבור בתוככי השכונות החרדיות ויהי מה. היהדות החרדית לא תשלים בשום פנים ואופן עם הרס שכונותיה, וחרדי ירושלים כולם יעמדו בעוז לימין התושבים ולא ינוחו על לביטול כליל של הגזרה המחרידה".

ההפגנה בירושלים, הלילהצילום: אמיל סלמן

הקו הירוק של הרכבת הקלה, חלק מתוכנית אב לתחבורה ציבורית שמבוצעת בימים אלה ברחבי ירושלים, צפוי לצאת מקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית בצפון העיר, ולהסתיים בשכונת גילה בדרומה. בדרך, צפוי הקו לעבור בשכונות חרדיות - רמת אשכול, גאולה, מרכז העיר וגבעת מרדכי - כאשר ציר בר אילן יהיה חלק ממסלול הקו, ולכך מתנגדות הקהילות החרדיות הקיצוניות של העדה החרדית והפלג הירושלמי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ