20 מפגינים וארבעה שוטרים נפצעו בעימותים נגד הקמת טורבינות ברמת הגולן

תושבים בכפרים הדרוזים באזור דיווחו כי המשטרה ירתה כדורי גומי וגז מדמיע לעבר המפגינים. בקרב התושבים ישנה התנגדות להקמת הטורבינות, אף שחלק מבעלי האדמות נתנו לכך את הסכמתם בעבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים בשטח שבו מוקמות הטורבינות בצפון רמת הגולן, שלשום

20 מפגינים וארבעה שוטרים נפצעו הבוקר (רביעי) בעימותים שפרצו בצפון רמת הגולן, בעקבות התנגדות תושבים לעבודות להקמת טורבינות רוח בשטחים חקלאיים השייכים לכפרים הדרוזיים באזור. כך על פי הודעת המשטרה. תושבים דיווחו כי המשטרה ירתה כדורי גומי וגז מדמיע לעבר המפגינים והחקלאים בשדות, והמשטרה מסרה כי עצרה שמונה בני אדם, מהם ארבעה שוחררו וארבעה נוספים יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם. לפי גורמים רפואיים, למרכז הרפואי במג'דל שמס ולבית החולים זיו בצפת פונו תשעה פצועים משאיפת עשן וגז מדמיע. 

העימותים נמשכו כשלוש שעות והתרחשו בכמה מוקדים בשטח של עשרה קילומטרים, שכולל מטעים ושטחים פתוחים. הם הסתיימו לאחר שהמשטרה וצוותי העבודה עזבו את השטח. לאחר מכן, מאות מתושבי הכפרים הדרוזים באזור הגיעו לתחנת המשטרה ביישוב מסעדה וביקשו לשחרר את העצורים.

מחאה נגד בניית טורבינות רוח בצפון רמת הגולן, שלשוםצילום: גיל אליהו

ביום ראשון החלה חברת אנרג'יקס בקידוחי ניסיון לקראת הקמת חוות טורבינות סמוך ליישובים הדרוזים מסעדה ומג'דל שמס. החברה מתכננת להקים באזור חווה של 23 טורבינות רוח, בעלות משוערת של כ–700 מיליון שקלים. בכפרים באזור ישנה התנגדות להקמת הטורבינות, אף שחלק מבעלי האדמות נתנו לכך את הסכמתם בעבר וחתמו על חוזה המאשר להקים אותן בשטחם. לאחר חתימת החוזים, הופעל לחץ על החותמים ורובם ביקשו לחזור בהם מהסכמתם. תיעוד שפרסמו מפגינים:

המשטרה התייצבה בכוחות גדולים באזור בתחילת השבוע עוד בטרם התחילו העבודות, אולם ביום הראשון הן התנהלו ללא הפרעה. שלשום החלו חלק מהתושבים להתקומם נגד העבודות, וועד פעולה מקומי שהוקם בכפרים הדרוזים בגיבוי אנשי דת הכריז כי היום תתקיים שביתה כללית. הוועד אף קרא לתושבים, לבעלי האדמות המתנגדים לפרויקט ולאנשי הדת להפגין בשטח. בוועד הבהירו כי לא יסכימו לפשרה שתאפשר את קידום הפרויקט, בשום אופן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ