אלמונים השחיתו תערוכת צילומים שבהם הופיעו נשים בכניסה לירושלים

הדמויות בתערוכה "תעמדי יציב" של הצלמת אלמה מכנס קז, המתעדת כדורגלניות, רוססו בצבע שחור. מכנס קז: המטרה היתה לתת להן מקום במרחב הציבורי, וקרה בדיוק ההיפך

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמונות שהושחתו בירושלים, היום
ניר חסון

אלמונים השחיתו הלילה (רביעי) תערוכת צילום בכניסה לירושלים שהופיעו בה נשים. הדמויות בתערוכה רוססו בצבע שחור. בתחילת השבוע הושחת שלט נוסף בתערוכה בצורה דומה. התערוכה "תעמדי יציב" של הצלמת אלמה מכנס קז הוצבה על שלטי חוצות של חברת "נצבא" בשדרות הרצל סמוך לכניסה לעיר לפני כשבועיים וחצי, ביום המאבק באלימות נגד נשים. התערוכה מתעדת קבוצות של כדורגל נשים שמכנס קז ליוותה במשך שלוש שנים וחצי.

"זה הלם", אמרה מכנס קז, "זה לא שתלינו את זה באיזו שכונה, זה ברחוב ראשי בבירה. הם גם ריססו את הנשים עצמן בצורה אלימה וממוקדת. גם הקפדנו שהשחקניות תהינה לבושות ובצניעות. זה כואב לראות את זה, כי הנשים האלו עולות על המגרש נגד כל הסיכויים. המטרה של התערוכה היתה להראות שהאלימות נגד נשים מתחילה הרבה קודם למקרים שאנחנו שומעים עליהם. היא מתחילה כששחקניות כדורגל לא מקבלות שום הד, כשאין שום שידורים בערוץ הספורט. המטרה היתה לתת להן מקום במרחב הציבורי, וקרה בדיוק ההיפך". מכנס קז מתכוונת להגיש תלונה במשטרה בגין ההשחתה.

השחתת פרסומות שבהן מופיעות נשים בידי חרדים קיצוניים בירושלים היא תופעה מוכרת. חברות המדיה בעיר סירבו להמשיך לפרסם דמויות של נשים, ואגד הפסיקה לחלוטין לפרסם דמויות אנושיות על אוטובוסים כדי להימנע מהשחתה מצד אחד ומאפליית נשים מן הצד השני. חברות רבות יצרו פרסומות ללא נשים לשימוש בירושלים, בנפרד מפרסומות לשאר חלקי הארץ. בית החולים הדסה פרסם בעבר את חדרי הלידה שלו באמצעות תמונות של מיטות, ועיריית ירושלים פרסמה את המרתון בעיר באמצעות תמונות נעליים. חברות אחרות פרסמו דמויות של נשים מצוירות, שגם הן רוססו לעיתים תכופות. חברת מועצת העיר, רחל עזריה, עתרה לבג"ץ כדי לאלץ את חברות המדיה להעלות קמפיין שלה על אוטובוסים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ