שלדון אדלסון נקבר בהלוויה מצומצמת בהר הזיתים

המילארדר היהודי-אמריקאי מת השבוע בגיל 87. אתמול קיבל את ארונו בנתב"ג ראש הממשלה נתניהו, שאדלסון היה פטרונו והקים למענו את "ישראל היום"

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלווייתו של אדלסון, היום
עופר אדרת
עופר אדרת

שלדון אדלסון, המיליארדר היהודי-אמריקאי שמת השבוע בגיל 87, נקבר היום (שישי) בבית העלמין בהר הזיתים בירושלים. הלווייתו נערכה במסגרת מצומצמת, שכללה, בין היתר, את אשתו, מרים, בנו, מתן, שני מאבטחים ונהג.

אמש הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לנמל התעופה בן גוריון, כדי לקבל את ארונו של אדלסון. הארון הגיע כשהוא עטוף בדגלי ארה"ב וישראל. אדלסון היה פטרונו של נתניהו, והקים למענו את העיתון "ישראל היום". יחסיהם עלו על שרטון בשנים האחרונות, כפי שהשתקף עדויותיהם של בני הזוג אדלסון בחקירת המשטרה בתיק 2000.

אלמנתו, מרים, אמרה עם הגעתם לארץ: "הגענו לארץ ששלדון כל כך אהב. בלתי נתפס שלא יראה אותה שוב בעיניו", והוסיפה: "הוא ישכב בקרב גדולי עמנו בהר הזיתים שבציון". בבית הקברות קבורים עשרות אלפי יהודים, בהם אישים ידועי שם, כמו אליעזר בן יהודה, הרב קוק, רבי עובדיה מברטנורה, רבי יהודה החסיד, ש”י עגנון, יואל משה סלומון ודוד ילין.

מרים אדלסון בהלוויה בהר הזיתים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

דמותו של אדלסון היתה שנויה במחלוקת. מוקיריו ציינו את הפילנתרופיה שלו ואף השווה אותו לרוטשילד ולמוטיפיורי בתרומתו לעם היהודי. מבקריו, מנגד, הוקיעו אותו כאדם בלתי מוסרי, שעשה את הונו בין היתר מעסקי קזינו, והתערב עמוקות בפוליטיקה הישראלית אף שלא היה אזרח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ