פלסטיני ללא היתר נהרג בנפילה באתר בנייה בת"א לאחר שנמלט משוטרים

מחקירה ראשונית עולה כי הפועל, צעיר בן 20 מאזור רמאללה, פתח בריצה לאחר שהבחין בשוטרי מג"ב ונפל לבור בעומק כמה עשרות מטרים. ארגון קו לעובד: מרדף מיותר ומסוכן אחר עובד מוחלש

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הבנייה בתל אביב, היום
בר פלג

פועל פלסטיני ללא היתר עבודה נהרג היום (רביעי) בנפילה לבור בעומק כמה עשרות מטרים באתר בנייה בתל אביב, בזמן שניסה להימלט משוטרי מג"ב שרדפו אחריו. מחקירה ראשונית עולה כי הפועל, בן 20 מהכפר שיבתין שבאזור רמאללה, ברח כשהבחין בשוטרים, שחיפשו במקום שוהים ללא היתר.

לדברי מקור במשטרה, הצעיר היה מבוהל ונמלט מהשוטרים בקומת הקרקע של אתר הבנייה ברחוב הרצל בעיר. הוא הוסיף כי במנוסתו רץ הצעיר לעבר פיר פתוח אך מגודר ונפל לתוכו. המקור ציין כי לא היה מגע פיזי בין הצעיר לשוטרים.

הבור שלתוכו נפל הצעיר באתר הבנייה בתל אביב, היום

עובדים במקום סיפרו ל"הארץ" כי הצעיר לא הכיר את אתר הבנייה ולכן ניסה לעבור את החלק המגודר ונפל. השוטרים ניסו לחלצו, אולם מותו נקבע במקום. משרד העבודה סגר בצו מינהלי את האתר.

מארגון קו לעובד נמסר כי הוא מצר על "מותו המיותר והאכזרי" של העובד. עוד נמסר כי "אתרי בנייה הם מקומות רוויי סיכונים ומועדים לתאונות. אסור היה לשוטרים לבצע מרדף אחר העובד בנסיבות הללו, ובלי שהעובד היווה כל סכנה. הלוואי שמדינת ישראל היתה משקיעה מאמצי אכיפה בשמירה על זכויות העובדים, ולא במרדפים מיותרים ומסוכנים אחר המוחלשים שבעובדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ