שעון קיץ: ישראל הזיזה הלילה את השעון שעה אחת קדימה

בלילה שבין חמישי לשישי בשעה 2:00 זזו המחוגים שעה אחת קדימה וישראל עברה לשעון קיץ. ברוב מכשירי הטלפון השעה מתעדכנת אוטומטית, אך ליתר ביטחון ניתן להפעיל עדכון שעה ידני

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חוף הים בתל אביב, אתמול. שעון הקיץ יימשך עד 31 באוקטובר
הארץ

שעון הקיץ בישראל נכנס לתוקפו הלילה (שישי), כשבשעה 02:00 לפנות בוקר התעדכנה השעה ל-3:00. שעון הקיץ יהיה בתוקף עד 31 באוקטובר 2021.

ב-2013 אישרה הכנסת את הארכת שעון הקיץ בישראל והתאמתו לזה של אירופה. שעון הקיץ חל מיום שישי שלפני יום ראשון האחרון של חודש מארס ועד יום ראשון האחרון של חודש אוקטובר.

בעלי טלפונים סלולריים שלא מכוונים על "זמן רשת אוטומטי" או משתמשים שאינם בוטחים במנגנון העדכון האוטומטי יכולים לעדכן את השעה במכשיריהם באופן ידני. גם לאחר המעבר להגדרה ידנית, תמיד ניתן להשיב את המכשיר הנייד למצב סנכרון אוטומטי של התאריך והשעה.

אנדרואיד

תפריטי האנדרואיד משתנים בין דגם לדגם, אך על פי רוב הגדרות השעה יימצאו בתפריט ההגדרות הכללי של המכשיר או בתוך הגדרות השעון. בתפריט ההגדרות (Settings) יש ללחוץ על "תאריך ושעה" (Date & Time). כעת יש לבטל את האפשרות של תאריך ושעה אוטומטיים (Automatic date and time). לאחר מכן יש לבחור את אזור הזמן המתאים (Time Zone) – ירושלים – ולכוון ידנית את השעה והתאריך.

אייפון

בתפריט ההגדרות (Settings) יש ללחוץ על "כללי" (General). יש לבחור ב"תאריך ושעה" (Date & Time) ולבטל את האפשרות של "כיוון אוטומטי" (Set Automatically). כעת יש ללחוץ על אזור הזמן המתאים ולכוון את השעון ידנית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ