עיריית ת"א משווקת סיור ב"צד האפל" של התחנה המרכזית, התושבים מוחים

העירייה פרסמה באתרה את הסיור ב"מעוזם העיקרי של מהגרי העבודה ומבקשי המקלט". תושבי השכונה מוחים: "מצאו דרך לספסר את השכונות המוחלשות עבור הבליינים והמבקרים"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
התחנה המרכזית בתל אביב, ב-2019
בר פלג
בר פלג

תושבי שכונת נווה שאנן בתל אביב מוחים על סיורים בתשלום שהעירייה מתכננת לקיים באזור התחנה המרכזית במהלך חג הפסח. המחאה התעוררה לאחר שהעירייה פרסמה באתר האינטרנט שלה הזמנה להשתתף בסיור שתיאורו: "הצד האפל של התחנה המרכזית הישנה, סיור מרתק בשכונת נווה שאנן ומתחם התחנה המרכזית של תל אביב, המזוהים כמעוזם העיקרי של מהגרי העבודה ומבקשי המקלט". בהמשך הוסר חלק מתיאור הסיור. העירייה תגבה 60 שקל על השתתפות בסיור, שנערך לדבריה לכבוד 100 שנים לשכונה.

"הניסיון של העירייה להפוך את אסון התחנה המרכזית לאירוע שיווקי הוא הזוי בעיניי", אמרה ל"הארץ" שולה קשת, חברת מועצת העיר ויו"ר ועד השכונה. "בכל השנים האלה חולדאי מתעסק במיתוג ויחסי ציבור לשכונות צפון העיר, ובהחבאת העיר האפורה של הדרום, והנה בסוף הם מצאו דרך גם לספסר את השכונות המוחלשות עבור הבליינים והמבקרים - מה שנקרא תיירות העוני". קשת הוסיפה: "למה לעצור בתצפית על סוחרי הסמים שריכזתם בנווה שאנן? למה לא לעשות סיור לתיירים גם במחסני הילדים?" במחאה על סיורי העירייה, קשת מתכננת לקיים סיורים בחינם שיספרו על החיים באזור התחנה המרכזית.

בניין התחנה המרכזית בתל אביב, בשנה שעברהצילום: תומר אפלבאום

"אם זה היה סיור ברחובות נווה שאנן כמקום ססגוני - סבבה, אבל כשזה סיור בתוך מרתפי התחנה המרכזית החדשה - זה דוחה מבחינתי כי זה ניצול של הפיל הלבן הזה", אמר ל"הארץ" גדי טיונס, תושב השכונה. לדבריו, "כל מה שקשור לתחנה עצמה זה איום מבחינתי כי היא מפגע שגורם לתחלואה ותמותה, הסיור מכשיר את השרץ". סופיה טורוש ארגמן, תושבת העיר שראתה את הפרסום, כתבה בפייסבוק: "העירייה מוכרת כרטיסים להזנחה של עצמה ועוד קוראת לזה לבלות בתל אביב".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר: "ראשית – אנו מתנצלים בפני מי שנפגע. אכן, מדובר בשם לא מוצלח ובעקבות הפניות שינינו אותו. הסיור עובר באזור התחנה המרכזית ונווה שאנן ומתאר את ההיסטוריה וההווה של המקום שהם כמובן לא 'אפלים' אך בהחלט מאתגרים. השנה תצוין שנת ה-100 להיווסדה של שכונת נווה שאנן, ובחודשים הקרובים מתכננת העירייה עם הקהילות המקומיות סדרת פעולות ואירועים, לרבות סיורים רבים, פעולות אמנויות ואירועי תרבות לצד שיפור מתמיד ומוגבר בנושאי תשתית, נראות המרחב הציבורי, הביטחון האישי וכדומה. אנו מזמינים כבר בחול המועד את המוני בית ישראל לסייר בשכונה וליהנות מאופייה הייחודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ