תינוקת בת חמישה חודשים מתה לאחר שנשכחה במכונית בשומרון

אנשי מד"א ניסו לבצע בתינוקת החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותה. לפני שבועיים מתה בת שמונה חודשים שנשכחה על ידי אביה במכונית נעולה בר"ג

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

תינוקת בת חמישה חודשים מתה אחר הצהריים (ראשון) לאחר שנשכחה במכונית ביישוב שילה שבדרום השומרון. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ניסו לבצע בה פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותה. הורי התינוקת הם זוג צעיר תושבי המקום להם שתי ילדות.

מפרטים ראשונים עולה כי האב, העובד כמאבטח, לקח בבוקר את שתי בנותיו לגן לאחר שסיים לעבוד במשמרת לילה. לאחר שהוריד את בתו הגדולה בגן, הוא שכח את התינוקת במכונית והלך לישון. בארבע אחר הצהריים, בעקבות שיחת טלפון מרעייתו, הוא ניגש למכונית ומצא את בתו כשהיא מחוסרת הכרה. ההורים התמוטטו לאחר שהתבשרו על מותה של התינוקת.

לפני כשבועיים מתה תינוקת בת שמונה חודשים שנשכחה למשך שעות על ידי אביה במכונית נעולה ברמת גן. מחקירת האירוע עלה כי האב, שנחשד ברשלנות, יצא מביתו באותו בוקר עם שלושת ילדיו והיה אמור לקחת את בתו הקטנה למטפלת. במהלך הנסיעה קיבל שיחת טלפון ממעסיקו, בעקבותיה חזר לביתו והשאיר את המכונית בחניה, כשהתינוקת בתוכה והחלונות סגורים. אמה של הילדה הגיעה אחר הצהריים לקחתה מהמטפלת, ואז התברר לה כי הילדה כלל לא הגיעה למקום באותו יום. היא התקשרה לאב, וזה הבין כי שכח את התינוקת במכונית. צוותי מד"א שהגיעו למקום מצאו את התינוקת במצב אנוש וללא דופק, ובבית החולים נקבע מותה.

במאי האחרון מתה תינוקת בת 11 חודשים שנשכחה במכונית של הוריה בכפר מוסמוס שבצפון. אביה הסיע אותה למעון אך לא השאיר אותה בו, ורק כאשר חזר למכוניתו בכוונה לאסוף אותה גילה כי שכח אותה ברכב. צוות מד"א קבע את מותה של התינוקת, ואביה נעצר בחשד לגרימת מוות ברשלנות ולהזנחת קטין.

מקרה נוסף אירוע באוגוסט שעבר, כאשר ילד בן חמש מת במודיעין עילית לאחר שנשכח במכונית של מורה שהסיע אותו ללימודים. המורה, שאסף את הילד באותו בוקר, הבחין רק בשעות הצהריים כי הוא נשכח ברכב, ורופא קבע את מות הילד.

המכונית בה נשכחה תינוקת ברמת גן לפי שבועיים

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי בשנים האחרונות אירעו 160 מקרים של השארת ילדים לבדם ברכב, בהם מתו שמונה ילדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ