בפעם השלישית בשבועיים האחרונים: פעוטה מתה לאחר שנשכחה במכונית

תינוקת בת שנה וחצי הושארה במכונית בהתנחלות דולב. פרמדיקים שהוזעקו למקום פינו אותה לבית חולים באסף הרופא מצב אנוש, שם נקבע מותה

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

פעוטה בת שנה וחצי מתה היום (שני) לאחר שנשכחה במכונית בהתנחלות דולב סמוך לרמאללה. פרמדיקים שהוזעקו למקום מצאו אותה במצב אנוש, ופינו אותה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים אסף הרופא בראשון לציון, שם נקבע מותה. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי האב הוא זה ששכח אותה במכונית. אזרח שעבר במקום הבחין בה והזעיק את כוחות ההצלה. זוהי הפעם השנייה ביממה האחרונה והשלישית בשבועיים האחרונים שפעוטה מתה לאחר שאחד מהוריה שוכח אותה במכונית נעולה.

אתמול אחר הצהריים מתה תינוקת בת חמישה חודשים, לאחר שנשכחה במכונית ביישוב שילה שבדרום השומרון. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ניסו לבצע בה פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותה. הורי התינוקת הם זוג צעיר תושבי המקום להם שתי ילדות. מפרטי חקירה ראשונים עלה אתמול כי האב, העובד כמאבטח, לקח בבוקר את שתי בנותיו לגן לאחר שסיים לעבוד במשמרת לילה. לאחר שהוריד את בתו הגדולה בגן, הוא שכח את התינוקת במכונית והלך לישון. בארבע אחר הצהריים, בעקבות שיחת טלפון מרעייתו ששאלה לשלום הבנות, הוא ניגש למכונית ומצא את בתו כשהיא מחוסרת הכרה. ההורים התמוטטו לאחר שהתבשרו על מותה של התינוקת.

אבי רואה, ראש המועצה האזורית מטה בנימין שבתחומה נמצאים שילה ודולב, כתב היום לתושבים מכתב בעקבות האסונות. "אני פונה גם אל ממדריכי הקייטנות, הסייעות והמטפלות – להגדיל ראש, לשים לב מי מהילדים לא הגיע, ולברר בשל מה. ההורים, בהתאם, מתבקשים לעדכן על היעדרות" כתב רואה. במועצה גם מתכוונים לתלות שלטים
בנושא בכל ההתנחלויות שבתחומה.

המכונית בה נשכחה התינוקת בדולב, היום

לפני כשבועיים מתה תינוקת בת שמונה חודשים שנשכחה למשך שעות על ידי אביה במכונית נעולה ברמת גן. מחקירת האירוע עלהכי האב, שנחשד ברשלנות, יצא מביתו באותו בוקר עם שלושת ילדיו והיה אמור לקחת את בתו הקטנה למטפלת. במהלך הנסיעה קיבל שיחת טלפון ממעסיקו, בעקבותיה חזר לביתו והשאיר את המכונית בחניה, כשהתינוקת בתוכה והחלונות סגורים. אמה של הילדה הגיעה אחר הצהריים לקחתה מהמטפלת, ואז התברר לה כי הילדה כלל לא הגיעה למקום באותו יום. היא התקשרה לאב, וזה הבין כי שכח את התינוקת במכונית. צוותי מד"א שהגיעו למקום מצאו את התינוקת במצב אנוש וללא דופק, ובבית החולים נקבע מותה.

במאי האחרון מתה תינוקת בת 11 חודשים שנשכחה במכונית של הוריה בכפר מוסמוס שבצפון. אביה הסיע אותה למעון אך לא השאיר אותה בו, ורק כאשר חזר למכוניתו בכוונה לאסוף אותה גילה כי שכח אותה ברכב. צוות מד"א קבע את מותה של התינוקת, ואביה נעצר בחשד לגרימת מוות ברשלנות ולהזנחת קטין.

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי בשנים האחרונות אירעו 160 מקרים של השארת ילדים לבדם ברכב, בהם מתו שמונה ילדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ