עיריית ת"א תאפשר למהגרים מאריתריאה להשלים הליכי קבלת רישיון עסק

העירייה הודיעה, עם זאת, כי לא תאפשר הגשת בקשות חדשות. בא כוחם של המהגרים המעוניינים לפתוח עסק אמר כי יאבק גם בהחלטה זו

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

עיריית תל אביב תאפשר למהגרים מאריתריאה שהחלו בהליכים לקבלת רישיון עסק להשלים אותם. לפני שבוע וחצי פורסם ב"הארץ" כי העירייה שינתה באחרונה את מדיניותה ואינה מאפשרת עוד לאזרחי אריתריאה לקבל רישיון עסק, גם אם יש להם אשרת עבודה בישראל. לאחר הפרסום, הודיע היועץ המשפטי של העירייה, עו"ד עוזי סלמן, כי התקבלה החלטה לאפשר לאריתראים לקבל רישיון עסק, בתנאי שבקשתם נקלטה ובידיהם כל האישורים הדרושים.

"לאחר בדיקת הדברים הוחלט שבמקום שהוגשה ונקלטה בקשה לרישיון עסק, ומגיש הבקשה מילא אחר הנחיות ודרישות הרשות לרישוי עסקים בעירייה ובידו כל האישורים הדרושים יינתן לו רישיון עסק בכפוף לתנאים, כפי שייקבעו על ידי רשות הרישוי", כתב סלמן לעו"ד ערן ברנר, המייצג קבוצה של בעלי עסקים מאריתריאה. עם זאת, ככל הידוע, אין בכוונת העירייה להנפיק רישיון עסק למהגרים מאריתריאה שלא החלו בהליכים לפני שינוי המדיניות.

ברנר בירך על החלטת העירייה, אך אמר כי זה פתרון לקבוצה מצומצמת בלבד. בישראל שוהים כ-1,000 אריתראים בעלי אשרות עבודה. "זה לא סוף פסוק, זה רק ניצחון חלקי. אני הולך להילחם גם בשביל אלה שלא התחילו את התהליך", אמר ברנר. "בימים האחרונים מתגבשת גם עתירה מנהלית בשם אלה שיש להם אישור עבודה ולא נותנים להם להגיש בקשה לרישיון. פנו אלי כבר 20 בעלי עסקים והיד עוד נטויה".

מאהרי ברדג בחנות המכולת שלו בתל אביב

העירייה לא הודיעה על שינוי המדיניות והוא נחשף רק בעקבות דחיית בקשות של מהגרים מאריתריאה לקבלת רישיון עסק, אף שהיו בידיהם כל האישורים הדרושים. בעלי העסקים השקיעו עשרות אלפי שקלים בהתאמת העסק לדרישה העירייה ורשויות אחרות. רק בסוף התהליך הודיעה להם העירייה כי החליטה להעניק רישיון עסק רק למחזיקים באשרת עבודה לכל תקופת הרישיון. אולם, רישיון העסק תקף לשנה ואילו אזרחי אריתריאה המחזיקים באשרת עבודה נדרשים לחדש אותה מדי ארבעה חודשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ