כתובת נאצה רוססה על בית משפחה ערבית ביישוב קהילתי

על ביתם של בני הזוג זבדיאת, שנאבקו במשך שנים לקבל מגרש בנייה ברקפת, נכתב "אין נאמנות אין אזרחות". טרם נעצרו חשודים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

משטרת משגב חוקרת מי ריסס בליל שבת כתובת נאצה על קיר ביתם של בני הזוג אחמד ופאתינה זבידאת ביישוב רקפת שבגליל. על קיר חיצוני בבית הנבנה רוססה הכתובת "אין נאמנות אין אזרחות", כשלצדה מגיני דוד.

הכתובת התגלתה על ידי תושבים והועברה תלונה למשטרה שדיווחה על האירוע גם לבני הזוג. הבית נמצא בשלבי בנייה ראשונים, לאחר שבני הזוג סיימו את כל הליכי התכנון המתבקשים.

סיפורם של בני הזוג זבידאת, אדריכלים מסכנין, נחשף לראשונה ב"הארץ" ב-2006, עת החל מאבקם הציבורי והמשפטי לקבל מגרש לבנייה ברקפת. בני הזוג עתרו לבג"ץ באמצעות המרכז המשפטי עדאלה לאחר שוועדת הקבלה ביישוב דחתה אותם. ב-2007, בהוראת בג"ץ, שוריין להם מגרש עד שהתקבלה עתירתם בספטמבר 2011.

הכתובת שרוססה על בית הזוג זבידאת

עוד לפני פסיקת בג"ץ קיבל מינהל מקרקעי ישראל את ערעורם של בני הזוג, והודיע לבית המשפט על ההחלטה לספק להם מגרש ברקפת. בעקבות העתירה החלו במועצה האיזורית משגב לנסח תקנון חדש שמדגיש את האופי הציוני והיהודי של יישוביו. הסוגיה גררה ויכוח ציבורי שבעקבותיו אושר בכנסת חוק ועדות הקבלה.

בשנה שעברה, סמוך ליום העצמאות, בני הזוג מצאו במגרשם דגל ישראל תלוי על הגדר שמפרידה בין השטח שלהם לזה של אחד השכנים. בני הזוג החליטו להוריד את הדגל, לקפל אותו ולהביא אותו למזכירות היישוב. "ביקשנו להעביר את זה למי שתלה את זה, בין אם מדובר באותו שכן או במישהו אחר", הסבירו. "מי שתלה את הדגל הסיג את הגבול, נכנס למגרש שלנו ותלה את הדגל מתוך מגמה להרוויח הון פוליטי ולהציג אותנו כמתנגדים וגזעניים ולהתסיס את האווירה. לזה לא ניתן יד".

אחמד ופאתינה זבידאת ביקשו שלא להתייחס לריסוס הכתובת. מהמשטרה נמסר כי חקירת המקרה נמשכת וכי טרם נעצרו חשודים במעשה וכן כי הכתובת נמחקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ