חגיגות מימונה לגברים בלבד בחסות עיריית אשדוד

סמלי העירייה הודפסו על ההזמנה לאירוע, אליו הוזמנו הרב הראשי לישראל, יו"ר ש"ס וראש העיר אשדוד. העירייה: השימוש בסמלים נעשה ללא אישור

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירלי סיידלר

עיריית אשדוד הזמינה את תושבי העיר למימונה המסורתית במעמד ראש העיר וחברי מועצה, אולם הכניסה לתושבות העיר נאסרה. בתחתית מודעת ההזמנה נכתב כי "הכניסה היא לגברים בלבד".

סמל העירייה הודפס על מודעת ההזמנה וכן סמלה של החברה העירונית למתנ"סים. אולם בעירייה טוענים כי הם לא נתנו חסות לאירוע והסמלים נלקחו ללא רשותם. יחד עם זאת, מי שחתום על הפקת חגיגות המימונה הוא חבר המועצה אברהם אמסלם, הממונה על המרכז למורשת בעיר. בין המוזמנים לאירוע היו ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, שנעדר מהחגיגות, הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף ויו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי.

תושבים רבים זעמו על ההחלטה לסגור את האירוע בפני נשים. תושב העיר אמר כי "האשה אצל נציג מועצת העיר ורבני העיר צריכה כנראה להישאר במטבח. עצוב שהדרת נשים משתלטת גם על אשדוד". קבוצת נשים תכננה תחילה להפגין מחוץ לאולם האירועים שם התקיימו החגיגות, וכעת שוקלות להגיש תביעה ייצוגית על הדרה.

ההזמנה למימונה באשדוד, לחצו להגדלה

לדבריו חבר המועצה אברהם אמסלם, עיקר האירוע הוקדש לסיום "שירת הבקשות", מסורת שבמהלכה מדי שבת פייטנים שרים את שירת הבקשות בבתי כנסת, ולאותם אירועים לא מגיעות נשים. "הדברים הוצאו מהקשרם. נכון שהיה כתוב שזה לגברים, אבל בכל התקופה של עונת הבקשות לא הגיעה אף אשה. החלטנו לשלב את האירוע עם המימונה, ובאולם עצמו שריינו עזרת נשים עם מחיצה והגיעו כמה עשרות נשים".

אמסלם מציין כי הוא רחוק מתופעת הדרת נשים, "לנשים יש את כל הכבוד הראוי והייתי מוותר על האירוע הזה בעקבות מה שעשו ממנו, צר לי על כך". לטענת אמסלם האירוע נעשה בחסות החברה למתנ"סים, כמו שאר אירועי שירת הבקשות. למקום אמש הגיעו כ-1,500 איש מתוכם כמה עשרות נשים.

מעיריית אשדוד מסרו בתגובה: "העירייה אינה מקיימת אירוע מימונה, לכן אין מדובר באירוע עירוני של אגף האירועים והשימוש בסמלי העירייה והחברות העירוניות נעשה ללא אישור. ביום שלישי תקיים העירייה שני אירועים רשמיים בניהול אגף האירועים בפארק בן גוריון - חגיגת המימונה המסורתית והכנס האקדמי השמיני המימונה השמיני".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ