ניר חסון
ניר חסון

כוחות הכיבוי השתלטו על שתי שריפות שפרצו היום (שלישי) בשעות הצהרים באזור הרי ירושלים. חוקרי שריפות הגיעו למסקנה כי לפחות אחת מהן, שפרצה בפארק גילה בירושלים נובעת מהצתה מכוונת. השריפה השנייה פרצה באזור אבו גוש וגרמה לחסימה של כבישים באזור.

בעקבות השריפה בפארק גילה הוזעקו למקום כ-50 כבאים ובהם צוותים מגוש עציון ומבית"ר. בעקבות הדליקה כוחות הכיבוי והמשטרה פינו את כל תושבים מרחוב דגן בעיר הרחוב נסגר לתנועה.

כוחות הכיבוי שפעלו במקום הבחינו במוקדים חדשים שהוצתו מסביבם תוך כדי פעולות הכיבוי. לבסוף הם הצליחו לבלום את האש על קו הבתים. רק לאחר שהיא כובתה בשעות הערב, נפתח הרחוב מחדש לתנועה.

חוקרי שריפות שהגיעו למקום הגיעו למסקנה כי מדובר בהצתות שבוצעו בכמה מוקדים. 100 דונם של חורש וצמחיה נשרפו כליל באירוע, אך איש לא נפגע. עם זאת, נהרגו צבאים ובעלי חיים נוספים שנלכדו בלהבות.

השריפה הגדולה שפרצה בין מעלה החמישה לאבו גוש הביאה לסגירה זמנית של כביש 1 מירושלים לתל אביב וגרמה לעומסי תנועה בכביש, שנמשכו גם בשעות הערב, כאשר הכבאים הצליחו להשתלט על השריפה. כביש אבו גוש-מעלה החמישה נסגר אף הוא ונותר סגור גם בשעות הערב.

שישה מטוסי כיבוי הוזנקו לאזור אבו גוש כדי לסייע בכיבוי. כוחות הכיבוי מסרו כי רוחות חזקות מקשות במאמץ להשתלט על השריפה.

ליד נשר משתוללת מאז יום חמישי האחרון שריפה באתר פסולת פיראטי. השריפה גורמת לזיהום אוויר חריג בנשר וביישובים הסמוכים. כוחות הכיבוי מתקשים לכבות את האש בשל ערימות הפסולת הגדולות במקום, והטיפול עלול להימשך עוד כמה ימים.

השריפה ליד אבו גוש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ