המשטרה איתרה את האם שנטשה את תינוקה במחסן בערוער

האם, בשנות ה-20 לחייה, נמצאה באחד הכפרים באזור. מצבו של התינוק השתפר וכעת הוא נושם בכוחות עצמו. לפי עמותת "חיבוק ראשון", מדי שנה ננטשים קרוב ל-300 תינוקות

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירלי סיידלר

משטרת תחנת עיירות הצליחה הבוקר (חמישי) לאתר את האם שנטשה את תינוקה ביום שני השבוע, ונמצא במחסן בערוער. בתום חקירה סמויה של המשטרה, היא אותרה באחד הכפרים באזור ערוער ונלקחה לטיפול רפואי, שכן מאז שילדה לא טופלה. האם, בשנות ה-20 לחייה, מטופלת על ידי גורמי הרווחה שנמצאים בקשר רציף עם המשטרה.

בתוך כל נודע הבוקר כי חל שיפור במצבו של התינוק. התינוק נמצא כשהוא ערום וסובל מהיפותרמיה קשה, והובל על ידי צוות מד"א לבית החולים סורוקה במצב קשה כשחבל הטבור עוד לגופו, שם הורדם והונשם. הבוקר השתפר מצבו באופן משמעותי, הוא בהכרה ונושם בכוחות עצמו.

ד"ר צחי לזר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים סורוקה, סיפר: "התינוק הגיע במצב קשה מאוד עם חום גוף שהוא כמעט ולא נמדד. הוא טופל על ידי צוות טיפול נמרץ בשיתוף הפגייה, קיבל טיפול אינטנסיבי ומצבו התייצב, מצבו טוב יותר".

לפי עמותת "חיבוק ראשון", מדי שנה ננטשים קרוב ל-300 תינוקות בבתי החולים, ופעמים רבות נשארים שם תקופות ארוכות עד למציאת משפחות מאמצות. בחודש מארס בשנה שעברה נמצא תינוק בן יומו קבור מתחת לעץ בבית קברות באחד הישובים בנגב. לאחר חיפושים נעצרה האם יחד עם שתי בנות משפחה אחרות, בחשד שסייעו לה בהריגת וקבירת התינוק. מחקירת האירוע של ימ"ר נגב עלה כי האישה נשואה והרתה מגבר אחר, והצליחה להסתיר את הריונה מבני משפחתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ