חלק ממוסדות החינוך באיזור הר מירון יפעלו כרגיל בזמן ההילולה, למרות כוונת המועצה לבטל את הלימודים

בסוף השבוע פרסמה המועצה האזורית מרום הגליל רשימה של מוסדות חינוך, בהם לומדים כ-1500 תלמידים, שיושבתו נוכח חסימות הכבישים לכבוד ההילולה. כעת הוחלט שחלק מבתי הספר יפעלו בכל זאת

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

חרף הכרזת המועצה האזורית מרום הגליל, לפיה לא יתקיימו לימודים בחלק מבתי הספר וגני הילדים שבקרבת הר מירון בשל העומסים הצפויים באיזור לקראת קיום הילולת רבי שמעון בר יוחאי השנתית - בחלק ממוסדות החינוך יתקיימו הלימודים כסדרם.

בסוף השבוע האחרון פרסמה המועצה האזורית מרום הגליל הודעה, ובה רשימה של מוסדות חינוך שיהיו סגורים מחר, באופן מלא או חלקי, בשל ההילולה. "לצערנו, חופש התנועה של תושבי המועצה נפגע ולא ניתן לקיים שגרת לימודים רגילה", נכתב בהודעה מטעם המועצה. בסך הכל, כ-1500 תלמידים וילדי גנים היו אמורים שלא להגיע למוסדות החינוך. עם זאת, כעת מודיעים במועצה האזורית גליל עליון, שחלק מתלמידיהם לומדים בבתי ספר סמוך למירון, שישלחו את התלמידים ללימודים כרגיל.

הילולת רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון, בשנה שעברהצילום: נעה שפיגל

כתוצאה מכך, לדוגמא, בית הספר התיכון האזורי ברנקו וייס ע"ש אנה פרנק בקיבוץ סאסא שאמור היה להיות מושבת יפעל, וכך גם בית הספר היסודי נוף גליל בקיבוץ פרוד וגני הילדים בכפר שמאי. מהמועצה האזורית גליל עליון, שחלק מתלמידיה לומדים בבתי הספר באזור, נמסר כי משרד החינוך אסר על ביטול הלימודים ביום רביעי, ולכן תפעל המערכת כרגיל. עם זאת, מהמועצה האזורית מרום הגליל נמסר ש"גם אם יתקיימו לימודים בקיבוץ סאסא, ההסעות ממרום הגליל לא יצאו, בשל המורכבות"

כל הנראה, יותר מחצי מהתלמידים שהיו אמורים לשבות לפי החלטת המועצה האזורית לא ישבתו בסופו של דבר. עם זאת, לא ברור לגמרי כמה מוסדות חינוך והסעות לא יפעלו. באתר האינטרנט של המועצה ההודעה הרשמית טרם עודכנה, ובמקביל, בניגוד להודעת המועצה לתושבים, כבר בשבוע שעבר נמסר ממשרד החינוך שהלימודים אמורים להתקיים כסדרם.

הילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון תתקיים בימים רביעי וחמישי וכמדי שנה צפויים לפקוד את המקום מאות אלפי בני אדם. לפי הודעת המשטרה שפורסמה בשבוע שעבר, מיום רביעי בשבע בבוקר ועד ליום שישי בשבע בבוקר ייחסמו לתנועה דרכים רבות, בהן כביש 866 – מצומת חנניה לכיוון מירון, כביש 89 – מצומת חירם ועד מחלף אליפלט (לשני הכיוונים), כביש 886 – מצומת דלתון ועד כיכר עין זיתים, היציאה מצפת לכביש 89, וכביש 8900 – מצומת יער בירייה ועד כיכר עין זיתים יהיו חסומים. הכניסה והיציאה מצפת תתאפשר דרך כביש 8900, מכיוון ראש פינה בלבד, והכבישים הבינעירוניים 65 – מצלמון לכיוון קדרים ו- 85 – מצומת ראמה לצומת עמיעד, יחסמו לשני הכיוונים לפי צורך. עם זאת, בהודעת המשטרה הודגש כי תושבים המתגוררים בסמוך למירון יורשו לנסוע בצירים החסומים לרכב פרטי בהצגת תעודת זהות.

כתבות מומלצות

"דברים מוזרים", העונה הרביעית. בלי העומק הפסיכולוגי

היא חזרה לנטפליקס פחות מקסימה ומרגשת, יותר מחרידה ואכזרית

שחקני ריאל עם הגביע, אמש בצרפת. זכייה 14 בליגת האלופות של מועדון הפאר הספרדי

"רציתי לקבל קצת כבוד ליד השם שלי": קורטואה חגג משחק מושלם

מצעד הדגלים באזור שער שכם בשנה שעברה. שוב מתברר שאין דין שמאלן כדין מתנחל

הממשלה וגופי הביטחון מגבים את העבריינים. ואת מי עוצרים? את השמאלנים כמובן

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

האחים אמיר (מימין) ואיציק דיין

תעלומת עורך הדין – והעד המרכזי שמת לפני שהספיק להעיד בפרשת האחים דיין

תל אביב

"אנשים רואים בורסות אדומות ומחירי דירות משוגעים – והם עוצרים"

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

 יובל רפיח

2,300 שקל, כולל חשבונות: השכונה שהצעירים עוד לא גילו

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב