רונן פלוט נבחר לראש העיר נצרת עילית

פלוט, בן 60, המכהן גם כמנכ"ל הכנסת אך יצא לחופשה לטובת הבחירות בעיר, זכה ל-62% מהקולות. מערכת הבחירות התקיימה בעקבות הרשעתו של שמעון גפסו בשוחד

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רונן פלוט (משמאל) בשבוע שעבר
רונן פלוט (משמאל) בשבוע שעברצילום: גיל אליהו
נעה שפיגל
נעה שפיגל

רונן פלוט, ניצח בבחירות לראשות העיר נצרת עלית אחרי שזכה ב-62% בהצבעה שהתקיימה אתמול (שלישי). פלוט, בן 60, יחליף את שמעון גפסו, שבית המשפט העליון החמיר את עונשו בחודש מארס והטיל עליו קלון בעקבות הרשעתו בעבירת שוחד. פלוט גבר על נתנאל טויטו, בן 30, המכהן כראש העיר בפועל מאז עזיבת גפסו וזכה לתמיכת מפלגת "כולנו". טויטו זכה ל-38% מהקולות. אחוז ההצבעה היה 44%.

פלוט, איש ליכוד, המכהן כמנכ"ל הכנסת אך יצא לחופשה מהתפקיד לצורך ההתמודדות בבחירות המקומיות. הוא כבר התמודד פעמיים בעבר על ראשות העיר ב-2003 ו-2008 ונוצח. בשיחה עם "הארץ" אמר פלוט כי הוא שמח מאוד על בחירתו ומבקש להודות לכל תושבי נצרת אמון "שנתנו בי אמון מאוד גדול ועכשיו אני אצטרך להוכיח". "אני מאוד מקווה כי "נצרת עילית תפרח מחדש", הוסיף.

הבחירות בנצרת עילית התקיימו לאחר שבסוף חודש מארס קבע בית המשפט העליון שעבירת השוחד בה הורשע גפסו נושאת עמה קלון וגזר עליו חצי שנת מאסר בפועל. גפסו, וסגנו עדי ברקו, הורשעו במסגרת פרשה, בה התנו המשך העסקה של עובדת במועדון הקאנטרי שהופעל על ידי החברה הכלכלית של העירייה, בכך שגרושה ויריבם הפוליטי, סמיון ברון, יתפטר ממועצת העיר.

שמעון גפסו בבית המשפט המחוזי בחיפה, בשנה שעברהצילום: רמי שלוש

לפני כשנה וחודשיים גזר בית המשפט המחוזי בחיפה שישה חודשי עבודות שירות על גפסו, ללא קלון. גפסו ערער על עצם ההרשעה בעוד הפרקליטות ערערה על גזר הדין. בעליון הוחמר העונש, ונוסף לו הקלון. גפסו צפוי להחיל לרצות את עונשו בחודש יולי.

בתחילת מערכת הבחירות הודיע אחד מבניו של גפסו, אלירן, כי יתמודד על התפקיד. אולם לקראת סוף החודש שעבר הוא הסיר את מועמדותו ותמך בטויטו. גם שמעון גפסו עצמו הודיע כי הוא תומך בטויטו לראשות העיר. מתמודד נוסף, אלכס גדלקין, שהחליף גם הוא את גפסו בחלק מתקופת ההשעיה, הסיר את מועמדותו והודיע על תמיכה בפלוט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ