ראש העיר פ"ת על מבקשי מקלט: אתה רואה חבר'ה שחורים שותים בירה בכיכר, לא נעים

בהקלטה שפורסמה בוואלה! נשמע איציק ברוורמן אומר גם כי רוב מבקשי המקלט נמצאים בישראל כדין וכי חלקם בפשיעה הוא קטן: "זו איזושהי תדמית שכאילו הם מביאים עבריינות"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מבקשי מקלט בכיכר המייסדים בפתח תקווה, ינואר
מבקשי מקלט בכיכר המייסדים בפתח תקוה, ינוארצילום: מוטי מילרוד
"הארץ"

ראש העיר פתח תקווה איציק ברוורמן אמר בישיבה עם ועד ההורים העירוני לאזרחים זרים כי "אתה עובר בכיכר המייסדים אתה רואה חבר'ה שחורים שותים בירה, לא נעים". בהקלטה שפורסמה בחדשות וואלה טען ראש העיר כי "נשארנו במדינת ישראל עם עשרות אלפי מהגרי עבודה כאלו, שמדינת ישראל בעצם לא מתמודדת עם השאלה מה מעמדם".

"חלקם בעבריינות בפתח תקוה הוא קטן. האוכלוסייה, יש אוכלוסיות מקומיות של ותיקים שהם הבעייתיים. זו איזושהי תדמית שכאילו הם מביאים עבריינות והם מביאים זונות", אמר ברוורמן והוסיף, "רובם נמצאים כדין ולא מזיקים".

איציק ברוורמן ראש העיר פתח תקוהצילום: זאב שטרן

ברוורמן סיפר כיצד העירייה מנסה להרחיק מבקשי מקלט: "אנחנו עושים מבצעים לראות, איך באמת אנחנו יכולים להרחיק את אלה שמפרים את החוקים. אז את מי אפשר להרחיק? למשל, אם מישהו חייב להתייצב ולחדש את הוויזה הזמנית שלו אם הוא היה ניגש למשרד הפנים תמיד יחדשו לו את הוויזה, כי חייבים. אבל חלקם לא ניגש אז אם אתה תופס אחד כזה אתה יכול להרחיק אותו. עכשיו, רק שתבינו כמה זה מסובך, קודם כל צריך לתפוס אותם, צריך פיזית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ