תוקנה התקלה הטכנית בנתב"ג שגרמה לעומסים כבדים ועיכובים בהמראות

מרשות שדות התעופה נמסר כי בשעות הקרובות יתגברו על העיכובים שנגרמו. בשל בעיות בניתוב הכבודה שהתקלה גרמה, נשארו מאחור כ-400 מזוודות שיישלחו מאוחר יותר לבעליהן

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

התקלה טכנית במערכת הבידוק הביטחוני בנתב"ג שגרמה הבוקר (חמישי) לעומסים כבדים תוקנה. מרשות שדות התעופה נמסר כי יחקרו את הנסיבות.

בעקבות התקלה נגרמו עומסים בעמדות הרישום לטיסות, עיכובים בהמראות, ובעיות בניתוב הכבודה, כך שכ-400 מזוודות נשארו מאחור ויישלחו מאוחר יותר לבעליהן. בנמל התעופה התגלתה אמש לקראת חצות תקלה במערכת הבידוק הביטחוני האוטומטי של מזוודות הנוסעים (HBS). כתוצאה מהתקלה, אשר עד כה לא ברור ממה נגרמה, במהלך הלילה הוזעקו עובדי אחזקה, טכנאים וצוותי מחשוב לנמל בניסיון לתקן אותה.

עומס בנתב"ג, באוגוסטצילום: עופר וקנין

המערכת שבה אירעה התקלה אחראית על ניתוב המזוודות מטרמינל 3 לבטן המטוסים. כאשר חל שיבוש מהסוג הזה, עלול להיגרם כאוס בבידוק ובמיון המזוודות ובהגעתן למטוס הנכון. ואכן, בעקבות התקלה, כ-400 מזוודות נשארו בארץ והן צפויות להישלח לבעליהן בטיסות מאוחרות יותר בהמשך היום. צוותים נוספים של יחידות התפעול, בהם סבלים ופורקי מזוודות, הוזעקו לנתב"ג.

פרט לעיכוב בניתוב הכבודה, הצטברו במקום עומסים בעמדות הרישום לטיסות וכן נרשמו איחורים של כשעה בזמני ההמראה בטיסות של כל חברות התעופה. מרשות שדות התעופה נמסר כי "צוותי תגבור פועלים כדי להבטיח שכל הטיסות יצאו במועדן וכ-15 אלף נוסעים המריאו כמתוכנן".

כמו כן, מסרו כי "צוותים טכניים עושים כל מאמץ אפשרי מאז התגלתה התקלה לפתור אותה ולהשיב את המערכת לתפקוד מלא. צוותי התפעול והביטחון המתוגברים התגברו על העומסים שנוצרו במהלך הלילה וכרגע אין עומסים חריגים בצ'ק-אין. אנו קוראים לציבור הנוסעים להגיע במועד לטיסתם - כשלוש שעות לפני ההמראה - ולהתאזר בסבלנות במהלך הבידוק הביטחוני".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ