נעה שפיגל
נעה שפיגל

בני משפחה של מטופל בבית החולים רמב"ם בחיפה נעצרו הערב (שלישי) בחשד כי תקפו מאבטחים בבית החולים לאחר שאלה ביקשו מהם לסיים את הביקור. שישה מאבטחים נפגעו, וכוחות משטרה שהוזעקו למקום עצרו שישה בני אדם, תושבי כפר כנא, שהועברו לחקירה בתחנת חיפה. המשטרה תבקש מחר להאריך את מעצרם בבית המשפט השלום בחיפה.

על פי דובר בית החולים, סמוך לשעה 19:30 ביקש צוות מחלקת טיפול נמרץ מבני המשפחה להקפיד שלא יהיו יותר משני מבקרים ליד המטופל, לפי ההנחיה הקבועה. המשפחה לא נענתה לבקשות ומאבטח הוזעק למקום להוציא חלק מהמבקרים. בני המשפחה תקפו את המאבטח, שהזעיק עזרה והשתמש בגז פלפל כדי להרחיק את התוקפים.

לפי בית החולים, מחוץ למחלקה התפתחה קטטה. שוטרים הוזעקו למקום, ורק אחרי דקות ארוכות הם השתלטו עם המאבטחים על התוקפים. שישה מאבטחים סבלו מחבלות וצריבות בעיניים ונזקקו לטיפול.

במקביל לתקרית, התפתחה במחלקת אורתופדיה קטטה בין שני מבקרים, כך על פי בית החולים. אחד המבקרים התלונן שאדם אחר תקף אותו ואיים עליו בסכין. שוטרים ומאבטחים שהוזעקו למקום מצאו סכין גדולה.

מראשית שנת 2018 נרשמו ברמב"ם 44 תקריות אלימות, כאשר לפי מעקב בית החולים 29 מהם נגד אנשי צוות או מאבטחים, והשאר בין מטופלים ומבקרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ