אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

עשרה צוותי כיבוי השיגו הערב (רביעי) שליטה על שריפה שכילתה מאות דונמים סמוך לקיבוץ בארי בעוטף עזה. לפי המועצות האזוריות מרחבים ושדות נגב, עפיפון המחובר לבקבוק תבערה שנשלח מהרצועה גרם לשריפה.

באזור השריפה פועלים שבעה צוותי כיבוי בהם צוותי כיבוי של קק"ל. המועצות האזוריות מרחבים ושדות נגב הודיעו כי השריפה גרמה לנזק של כ-175,000 אלף שקלים. מפקד מרחב נגב מערבי, סגן טפס"ר יעקב גבאי, אמר ל"הארץ" כי נשרפו "מרחבים עצומים - מאות דונמים אם לא אלפים".

העפיפון שנמצא סמוך לקיבוץ בארי לאחר פרוץ השריפה, היוםצילום: רחמים חלילי, מושבי הנגב

ארגון הכבאות לא מפעיל מטוסים בשריפה בשל הקרבה של היער לגבול הרצועה. "אין לנו אישור טיסה, אם היה לנו היה קל יותר להשתלט עליה", אמר מוקדם יותר סגן טפס"ר גבאי והוסיף כי שילוב של רוחות מזרחיות ומזג אויר קיצוני כמו היום, הקשה עליהם להשתלט על הדליקה. הבוקר מצאו עובדי החברה החקלאית "מושבי הנגב", המשותפת לשתי המועצות האזוריות, עפיפון תבערה אחר בשדות החברה.

בשבועות האחרונים הפריחו פלסטינים עפיפונים כחלק מההפגנות סמוך לגבול רצועת עזה. לדברי ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' וראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן, "אנחנו תובעים מצה"ל לשים קץ לאלימות הזאת שכבר גרמה וגורמת נזקים כלכליים קשים אבל גם מאיימת על חיי אדם. לא מיותר להזכיר לארגוני זכויות הפלסטינים ולשופטים שגם יידויי אבנים והצתת שדות זו אלימות".

בשירותי הכבאות הזהירו היום מהבערת אש במזג האוויר החם ויבש, לקראת מדורות ל"ג בעומר הערב. בנוסף, עיריות באר שבע, חיפה וערים נוספות הורו לתושבים שלא לערוך הערב מדורות. עם זאת, לא צפויות רוחות חזקות, שהן גורם מרכזי בהתפשטות שריפות.

כתבות מומלצות

המאחז מצפה דני, אתמול. חיבור מאחזים לחשמל היה לציפור הנפש של ח"כ ניר אורבך

מהבנייה ועד הכספים החדשים למתנחלים: השנה של הממשלה מעבר לקו הירוק

הילה רוח. "יצאו באלבום החדש כמה שירים עם לב. ויש לי לב"

"באלבום החדש רציתי לחלוץ שד. אתה יכול לצטט"

מפגינות נגד החלטת בית המשפט העליון בארה"ב לבטל את זכותן החוקתית של נשים להפיל, אתמול

פסיקת העליון היא עוד צעד המחלק את ארה"ב לשתי מדינות נפרדות

נתניהו בכנסת, השבוע. כבר אין במחנה שלו מי שיעקמו פרצוף אל מול תעמולה יהודית־לאומנית בוטה

נתניהו כבר ניצח בקרב על היהדות, וזה ישמש אותו היטב בבחירות

קלריס חרבון. "פעם עורכת דין אמרה לי בדיון שהצמידים שלי מרעישים. אמרתי, אלה לא הצמידים, אני מרעישה לך בעיניים"

"אני לא גולה פוליטית, אני פרחה פוליטית"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ