רעידת אדמה בעוצמה 4.5 אירעה בצפון הארץ בפעם השלישית תוך יממה

מהמכון הגיאופיסי דווח שמקור הרעד באזור הכנרת, באותו מוקד שבו היתה רעידת אדמה בבוקר בעוצמה 4.1 בבוקר. לא דווח על נפגעים או על נזק

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הכינרת
הכינרתצילום: ירון קמינסקי
צפריר רינת
צפריר רינת

רעידת אדמה בעוצמה 4.5 אירעה אמש (רביעי) בצפון הארץ, בפעם השלישית ביממה האחרונה. לא דווח על נפגעים או על נזק. מהמכון הגיאופיסי נמסר שמקור רעידת האדמה כשמונה קילומטרים מצפון לטבריה מתחת לקרקעית הכנרת, אותו מוקד בו התרחשו רעידות האדמה בבוקר.

אתמול לפנות בוקר בשעה 4:50 נמדדה בכנרת רעד בעוצמה של 4.1, וכעבור שעתיים היתה רעידה נוספת בעוצמה 3.8 באותו מוקד.

באחרונה החלה הקמת מערכת "תרועה" להתרעה על רעידות אדמה. המערכת אמורה לספק התרעה של בין עשר ל-30 שניות בין הגל הראשון של רעידת האדמה לגל ההרס שמגיע אחריו. היא תכלול 120 תחנות לקליטת מידע סיסמי שימוקמו לאורך בקעת ים המלח, בקעת הירדן, ואזור הכרמל המועדים לרעידות.

תושב טבריה ששוחח עם "הארץ" אמר: "הייתי ליד המחשב, הכל רעד. זה בדרך כלל נמשך שניות בודדות, אבל הפעם זה היה יותר ארוך, משהו כמו עשר שניות, הכל ממש זז וליד הארון שלי נוצר סדק".

קורל, ממושב שדה אליעזר, סיפרה: "ישבתי בסלון, ובמהלך צפייה בטלוויזיה פתאום הכלבה התחילה לנבוח וכל הבית רעד ממש, הרגשנו את החלונות רועדים". אסף מראש פינה סיפר: "הייתה רעידה חזקה ממש, יצאנו מיד החוצה, הטלוויזיה כמעט נפלה וכולם היו בלחץ מטורף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ