סגן ראש עיריית תל אביב אסף זמיר הודיע אחר הצהריים (שני) כי יתמודד לראשות העירייה בבחירות הקרובות שייערכו באוקטובר. זמיר, בן 37, מכהן במועצת העיר מטעם סיעת רוב העיר בעשר השנים האחרונות, ומשמש מאז היבחרו כסגנו של ראש העיר ב-20 השנים האחרונות רון חולדאי.

עד כה לא הודיע חולדאי באופן רשמי אם ירוץ גם הוא בבחירות. מקורות בעיריית תל אביב אמרו ל"הארץ" כי חולדאי צפוי להתמודד לכהונה נוספת, וכי ייתכן שאחד מהשניים יפרוש לפני הבחירות. לפני שבועיים אמר זמיר לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן ב' כי לא יתמודד הפעם לראשות העירייה, אך יעשה זאת בעתיד.

בעבר הצהיר זמיר כמה פעמים כי לא ירוץ מול חולדאי. בראיון ל"הארץ" ב-2016, אמר כי ההחלטה שלו אם להתמודד על התפקיד ב-2018 תנבע "בין היתר" מההחלטה של חולדאי בנושא. כשנשאל אם יתמודד מולו, ענה: "אני לא חושב". לשאלת המראיין הילו גלזר על תפקודו של חולדאי, השיב אז זמיר: "הוא ראש עיר טוב, ואני אוסיף אפילו טוב מאוד".

בפוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו, כתב זמיר כי הוא מבין היטב את צרכיהם של התושבים והתושבות בעיר וכי הוא מסוגל לענות עליהם בצורה הטובה ביותר מבין כלל המועמדים: "לאחר עשור בעירייה, עם חזון אמיתי של איך העיר שלנו יכולה להיות, אני מבקש מכם את הזכות לנסות ולהגשים את החזון הזה", כתב זמיר.

בחודשים האחרונים אוזכר שמם של השר אופיר אקוניס, ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) ואיש התקשורת אסף הראל כמי שעשויים להתמודד על התפקיד. חולדאי, בן 73, ניצח בארבע מערכות הבחירות האחרונות, מבלי שנדרש לסיבוב שני באף אחת מהן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

איור דלת מסתובבת - בנט יוצא לפיד נכנס

נכשלתי בפוליטיקה אבל הייתי ר"מ טוב, אומר בנט, ומסמן יעד עתידי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ