אלקין החליט להדיח את ראש העיר טבריה רון קובי

סמכויות שר הפנים בנוגע לטבריה עברו לאלקין בשל סכסוך בין השר דרעי לקובי. לפי הודעתו, אלקין קיבל את ההחלטה מפני שקובי לא הצליח לאשר הצעת תקציב. קובי אמר שיעתור לבג"ץ נגד הדחתו

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קובי בבית המשפט העליון, ביולי
קובי בבית המשפט העליון, ביולי
נעה שפיגל
נעה שפיגל

השר זאב אלקין, שאליו עברו סמכויות שר הפנים בעניין העיר טבריה, החליט להפסיק את כהונת ראש העיר רון קובי ולפזר את מועצת העיר. כך הודיע היום (שני) משרד הפנים. לפי ההודעה, אלקין החליט לעשות כן מפני שקובי לא הצליח לאשר הצעת תקציב מאז שנבחר ב-2018. בעבר קובי טען שממשלת מעבר אינה יכולה להדיחו. בשעות הערב, קובי עלה לשידור חי ב"פייסבוק ואמר שיעתור לבג"ץ נגד הדחתו. "מי זה אלקין? בובה על חוט של דרעי", אמר.

אלקין קיבל את הסמכויות בנוגע לעיר בשל סכסוך בין שר הפנים אריה דרעי לבין קובי. לאחר החלטתו של אלקין להדיח את קובי, דרעי אמר שימנה את סמנכ"ל משרדו, מוני מעתוק, ליו״ר הוועדה הממונה טבריה, ובכירים נוספים מהמשרד למועצת העיר. "הדבר החשוב ביותר כעת הוא להחזיר את עיריית טבריה למסלול", אמר דרעי, "ולהבריא אותה כדי שתושבי העיר לא ייפגעו".

במועצת העיר חברים 15 נציגים, בהם קובי שעומד בראש סיעה בת שישה נבחרים. מאז שנבחר באוקטובר האחרון, לא הצליח קובי להקים קואליציה. הוא התקשה לנהל את העירייה ושמונה חברי מועצה מצביעים בקביעות נגד ההצעות שלו, ובכמה מקרים אף אושרו הצעות המנוגדות לעמדתו.

ביולי, משרד הפנים הודיע כי יפזר את מועצת העיר טבריה וזימן את קובי לשימוע לפני הדחה. זאת אחרי שמועצת העיר טבריה לא הצליחה להעביר את הצעת התקציב של קובי בפעם החמישית. בהמשך, לאחר דיון בבג"ץ, ניתנה למועצה ארכה עד סוף ספטמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ