מסגד בירושלים הוצת וכתובות נאצה רוססו על קירותיו; איש לא נפגע

באחת מהכתובות שרוססו במסגד בבית צפאפא נכתב שם המאחז "קומי אורי", ולידה נכתב: "הורסים ליהודים? הורסים לאויבים". אין נפגעים ולא נעצרו חשודים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כתובות הנאצה במסגד בבית צפאפא
כתובות נאצה במסגד בבית צפאפאצילום: אוהד צויגנברג
ניר חסון
ניר חסון

מסגד בירושלים הוצת הלילה (שישי) וכתובות בעברית רוססו על קירותיו. לא היו נפגעים. באחת הכתובת על המסגד בכפר שרפאת בדרום העיר נכתב שם המאחז "קומי אורי", הסמוך ליצהר, ובאחרת נכתב "הורסים ליהודים? הורסים לאויבים". טרם נעצרו חשודים בהשחתה.

ב-2011 הוצת מסגד נבי עוכשה במרכז ירושלים ומאז אירעו מספר רב של פשעי שנאה כלפי נוצרים ומוסלמים בעיר. בין היתר נעשו מספר ניסיונות הצתה בכנסיות ומנזרים בירושלים ובסביבותיה, חוללו בתי קברות, נוקבו צמיגים של רכבים ורוססו כתובות נאצה על מוסדות דת נוצריים. ברוב מוחלט מהמקרים המשטרה לא תפסה את המבצעים ואיש לא הועמד לדין.

המסגד שהוצת בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

ראש העיר ירושלים משה ליאון גינה את ההצתה ומסר כי "פשע שנאה כזה אינו מקובל ואינו נסבל. אני בטוח שהמשטרה תעשה כל שביכולתה על מנת לתפוס ולהעניש את הפורעים. העיר ירושלים היא עיר של כלל תושביה, מכל המגזרים, ומקרים מהסוג הזה הם חמורים ופוגעים פגיעה ישירה במרקם החיים בעיר".

המסגד שהוצת בבית צפאפא, היוםצילום: אוהד צויגנברג

מפורום תג מאיר הנאבק בפשעי שנאה נמסר: "יש לגנות בשאט נפש את הצתת המסגד בשכונת בית צפאפא על ידי טרוריסטים יהודים. מי שמצית מסגדים בירושלים ובכל מקום אחר מבקש להצית מלחמה בין-דתית איומה ומדממת. מדינת ישראל חייבת להגן על התושבים הפלסטינים בתחומי האחריות שלה כפי שהיא מגינה על יהודים".

בשעות הבוקר נעצרו כ-15 פלסטינים בדרכם לתפילה בהר הבית. אתמול קראו בתנועה האיסלאמית ובחמאס לערוך תפילות מחאה היום - לטענת הארגונים, בשל התגברות עליית היהודים להר. באופן חריג, כוחות משטרה גדולים נכנסו למתחם. אתמול נקטה המשטרה צעד חריג נוסף, והפיצה עשרות אלפי הודעות לתושבי מזרח ירושלים. שבהן קראה להם להתפלל אך לשמור על החוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ