לי ירון
לי ירון

פועל פלסטיני בן 30 מת בסוף השבוע לאחר שנפצע לפני כשבועיים בתאונת עבודה בקיבוץ יד מרדכי. הפועל, סאכר סעדי עוואד מהעיירה אידנא שבנפת חברון, נפצע באורח אנוש כשנפל מגובה במהלך עבודה התקנת פאנלים סולאריים בקיבוץ ומת מפצעיו בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מותו מעלה לשבעה את מספר ההרוגים בתאונות עבודה מתחילת השנה.

מספר התאונות הקטלניות בענפי התעשייה והמסחר עלה מ-18 ב-2017 ל-39 ב-2019. לפחות שני עובדים נהרגו ואחד נפצע בשנה האחרונה במהלך ביצוע עבודות דומות. עבודות אלה אינן מוגדרות על ידי משרד העבודה כעבודות בנייה והפיקוח על ביצוען מועט.

הדס תגרי, מנהלת "הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה", אמרה כי "מותו של סאכר עוואד מצטרף לשורה ארוכה של עובדים שנהרגו ונפצעו קשה במהלך עבודות להתקנת פאנלים סולאריים על גגות שבירים ותלולים של מבנים חקלאיים ותעשייתיים, אשר עבודה עליהם דורשת הקפדה יתירה על תקנות בטיחות. אנו דורשים ממשרד העבודה להיערכות רגולטורית ופיקוחית מחודשת ומוגברת על ביצועם לשם עצירת מגמה זו".

לפי דו"ח סיכום השנה החולפת של ארגון קו לעובד, ב-2019 נהרגו 86 עובדים בתאונות עבודה. זהו מספר ההרוגים הגבוה ביותר שתועד מאז שנת 1997, והוא מייצג עלייה של 23% לעומת שנת 2018. בסך הכל אירעו בשנה שעברה 420 תאונות עבודה שבהן נפצעו 352 בני אדם - מתוכם 197 באורח בינוני עד קשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ