ההרוג ה-11 מתחילת השנה: פועל בן 28 נהרג בתאונת עבודה ביפיע

חוסיין עטאלה מעילוט נפל מגובה במהלך עבודות להריסת קיר של בית ומת מפצעיו בביה"ח רמב"ם, המשטרה חוקרת את נסיבות התקרית. הממשלה החריגה את ענף הבנייה וקבעה כי הוא חיוני למשק - והעבודות נמשכות כרגיל

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אתר בנייה בראש העין, בינואר
אתר בנייה בראש העין, בינוארצילום: אייל טואג
לי ירון
לי ירון

חוסיין עטאלה, פועל בן 28 מעילוט, נהרג היום (ראשון) בנפילה מגובה במהלך עבודות להריסת קיר של בית ביישוב יפיע. בכך עלה מספר ההרוגים בתאונות עבודה מתחילת השנה ל-11, מתוכם ארבעה בענף הבנייה. הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב קשה עם פגיעת ראש, ומת מאוחר יותר מפצעיו. ממשרד העבודה נמסר כי העובד נפל מתקרה של גג גבס לרצפת המבנה, בגובה של כ-5.5 מטרים. במשרד הוציאו צו הפסקת עבודה באתר, והמשטרה חוקרת את נסיבות האירוע.

הממשלה קבעה כי ענף הבנייה חיוני למשק והעבודה בו נמשכת כרגיל. ב"הארץ" פורסם בשבוע שעבר כי פועלים רבים ממשיכים בעבודתם בלי שקיבלו ציוד מגן מהקבלנים. אלפי פועלים פלסטינים, אשר עובדים בישראל בלי יכולת לשוב לשטחים במשך חודשיים בשל הנחיות שר הביטחון נפתלי בנט לנוכח משבר הקורונה, ישנים לא פעם בצפיפות באתרי הבנייה, בלי להקפיד על הנחיות משרד הבריאות.

ד"ר הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, מסרה: "אנו מוטרדים מאוד מכך שהממשלה, אשר התירה באופן חריג המשך עבודה מלאה באתרי הבנייה, לא קבעה הסדרים מספקים להגנה על העובדים בענף מפני הידבקות בווירוס הקורונה, וזאת אף שאופי העבודה בענף כרוך בהתקהלות של אנשים רבים ותנועה רבה בין אתרי בנייה. יתר על כן, אפילו שגרת הפיקוח הרגילה קוצצה באופן אבסורדי ב-70%".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ