ההדבקות בריכוזים החרדיים התמתנו, אך גורם רפואי תולה זאת במספר הבדיקות הנמוך

בשבת נרשמה עלייה מינורית בחולים בריכוזים החרדיים - בירושלים חלה עלייה של 4.5% ובבני ברק של 2%. גורם רפואי בתחום האפידמיולוגיה: ככל שבודקים פחות, המספר האבסולוטי של החולים פחות משקף. המגמה לא מלמדת מה קורה באמת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ציר ז'בוטינסקי החסום בבני ברק, הבוקר
ציר ז'בוטינסקי החסום בבני ברק, הבוקר

במהלך השבת נרשמה עלייה מינורית בריכוזים החרדיים ברחבי הארץ, אך גורם רפואי בתחום האפידמיולוגיה תולה זאת במספר נמוך של בדיקות. הוא טוען כי אין להסיק מכך על שינוי מגמה בתחלואה. מספר החולים עלה בסך הכל ב-182 בני אדם. העלייה הגדולה ביותר נרשמה בירושלים, שם נוספו אתמול 58 חולים (עלייה של 4.5%), ובבני ברק נוספו 26 חולים (עלייה של 2%).

"ככל שבודקים פחות, המספר האבסולוטי של החולים פחות משקף", אמר הגורם ל"הארץ". "מכיוון שאין תמונה כללית עדיין ממדגם ארצי, אנחנו תלויים במספר בדיקות והגדרות מקרה, ולכן המגמה אינה מספיק מלמדת על מה קורה באמת". לדבריו, "אינדיקציה נוספת למגמה הכללית היא התנודה במספר החולים הקשים, אבל זו משקפת את מצב התחלואה רק מלפני שבועיים ויותר".

מתחם "היבדק וסע" של מד"א בטירה, בשבוע שעברצילום: אייל טואג

משרד הבריאות מסר היום כי "נראה שנמצא פתרון" למחסור בריאגנטים - חומר חיוני לעריכת בדיקות לאבחון קורונה - שיאפשר עמידה ביעדי הבדיקות שהציב ראש הממשלה בנימין נתניהו. בשבוע שעבר אמר נתניהו כי הוא הנחה להעלות את מספר הבדיקות היומיות ל-30 אלף בעוד שבוע.

במשרד הבריאות טענו כי הם פועלים בשיתוף פעולה עם מינהל הרכש במשרד הביטחון, צה"ל והמוסד. במשרד טענו עוד כי נערכות שיחות עם ספקים נוספים שיאפשרו להוסיף למעלה מעשרת אלפים בדיקות ביום, החל מעוד שבועיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ