הממשלה אישרה הטלת סגר בימי הזיכרון והעצמאות, בתי עסק ייסגרו בלילות הרמדאן

עד ערב יום הזיכרון ב-16:00 תתאפשר יציאה מהבית לצורך ביקורי התייחדות והנצחה. לאחר מכן יוכל אדם לצאת מביתו להצטיידות במוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים ביישוב מגוריו. אפשר לצאת לראיון עבודה ולקיים חתונות בשטח פתוח, בנוכחות 19 משתתפים לכל היותר

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחסום משטרתי בדיר אל אסד, השבוע
מחסום משטרתי בדיר אל אסד, השבועצילום: רמי שלוש
נעה לנדאו
נעה לנדאו

הממשלה אישרה בישיבה טלפונית תיקון לתקנות שעת חירום, שלפיו תוגבל היציאה למרחב הציבורי ביום הזיכרון, יום העצמאות וחודש הרמדאן כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל. לפי התקנות המעודכנות, מהיום (רביעי) ועד יום שני, ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, בשעה 16:00, תתאפשר יציאה מהבית לצורך ביקורי התייחדות והנצחה בקברי חללי צה"ל, נפגעי פעולות איבה ואתרי הנצחה. מיום שני ב-16:00 וביום הזיכרון, יום שלישי, לא תתאפשר יציאה מהבית לשם ביקור בבתי עלמין ואתרי הנצחה.

התקנות קובעות כי מיום שלישי ב-17:00 ועד ליום רביעי, ערב יום העצמאות, ב-20:00 יוכל אדם לצאת מביתו רק לצורך הצטיידות בתרופות ובמוצרים חיוניים בלבד וקבלת שירותים חיוניים בלבד בתחום יישוב מגוריו. אם בתחום זה לא קיימים שירותים אלו, הוא יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו. בתקופה זו תופסק פעילות התחבורה הציבורית.

על האזרחים לחגוג את יום העצמאות בבתיהם. לא תתאפשר רכישה של מזון במהלך ערב יום העצמאות ויום העצמאות עצמו. תתאפשר יציאה מהבית להתאווררות ופעילות גופנית בקרבת הבית בהתאם לתקנות, במתכונת דומה לזו שחלה בליל הסדר.

צוות מד"א ברובע המוסלמי בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

עוד נכתב כי ממחר ועד יום ראשון, ביישוב שמרבית תושביו מוסלמים וכן באזורים מסוימים בירושלים, לא ייפתחו בתי עסק וחנויות המקבלים קהל מהשעה 18:00 ועד השעה 3:00 למחרת, למעט בתי מרקחת. עסקים יוכלו לפעול בשירות משלוחים בלבד.

הממשלה אישרה תיקונים נוספים בנוגע לתקנות שעת החירום, שלפיהם אפשר לצאת מהבית גם לראיון עבודה ואפשר לקיים חתונות בשטח פתוח, בהשתתפות של 19 אנשים לכל היותר, תוך שמירת מרחק של שני מטרים לפחות בין אדם לאדם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ