בת שנתיים מכפר בדואי בנגב ננשכה למוות על ידי כלב משוטט ליד ביתה

הפעוטה, בושרה אבו לקימה מהכפר ביר הדאג', ננשכה קשות בכל חלקי גופה ביום שלישי ומתה אתמול בבית החולים סורוקה. אביה עוואד: התרענו על כלבים משוטטים פעמים רבות והנושא לא טופל

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

פעוטה בת שנה ותשעה חודשים מהכפר הבדואי ביר הדאג' בנגב מתה אמש (חמישי) לאחר שננשכה על ידי כלב משוטט. הילדה, בושרה אבו לקימה, ננשכה קשות בכל חלקי גופה ביום שלישי ומתה אתמול בבית החולים סורוקה. לדברי אביה, עוואד, תושבי הכפר התריעו פעמים רבות על כלבים משוטטים מסוכנים באזור, אך הנושא לא טופל.

בושרה אבו לקימה

עוואד סיפר בשיחה עם "הארץ" כי בושרה ננשכה בסמוך לביתה. "כלב משוטט תקף אותה וכשהוא ראה את אמה הוא ברח משם", אמר. הוא ציין כי באזור חיים עשרות כלבים משוטטים, והוסיף: "ידעתי שאם זה יימשך, אז זה עניין של זמן עד המקרה הבא". הוא דרש כי הסוגיה תטופל "לפני שיהיה אסון נוסף". "קשה לשתוק ולהמתין לעוד משפחה שזה יקרה לה", אמר.

סקר שפורסם לפני שנתיים גילה כי בישראל חיים כ-33 אלף כלבים משוטטים, 60% מהם נמצאים באזור הדרום. לפי ממצאי הסקר, במחוז הדרום יש 19,860 כלבים משוטטים, רובם ליד יישובים בדואים לא מוכרים - אם כי ביר הדאג' הוא כפר מוכר. לפי הסקר, בישראל ישנם 0.4 כלבים לכל מאה בני אדם, ואילו ביישובים הבדואים הלא מוכרים יש 35 כלבים על כל מאה אנשים. עורכי המחקר ציינו כי יכולת המיפוי והניתוח באזור הדרום היתה מוגבלת בשל אי-ההכרה בחלק מהיישובים, ולכן הם מעריכים כי המספר גבוה יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ