ערב שני של עימותים בין תושבים לשוטרים ביפו: שלושה מפגינים נעצרו, בהם קטין

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפגינים חוסמים את דרכה של הניידת שבה הוחזק הקטין שנעצר, הערב
מפגינים חוסמים את דרכה של הניידת שבה הוחזק הקטין שנעצר, הערבצילום: תומר אפלבאום
בר פלג
בר פלג

הפגנת סולידריות עם תושבי יפו שהתקיימה הערב (שני) בעקבות העימותים שפרצו אתמול בעיר הסלימה לחיכוכים עם המשטרה ולמעצרים. בין העצורים נמנה קטין מתחת לגיל 14 שלפי המשטרה ירה זיקוקים באוויר. המפגינים ניסו למנוע את מעצרו וחסמו את דרכה של ניידת המשטרה שבה הוחזק, ובמקום התפתחו עימותים בין הצדדים. המשטרה, שתוגברה בשוטרים סמויים ובכוח יס"מ, הפעילה כוח רב כדי לפנות את דרכה של הניידת. הקטין, שבמשטרה טוענים שהוא בן 13 והמפגינים טוענים שהוא בן 11, שוחרר בהמשך הערב. מלבדו נעצרו הערב שתי מפגינות נוספות.

ההפגנה הערב החלה בכיכר חג' כחיל שבשכונת עג'מי, לשם הגיעו עשרות מפגינים, חלקם מחוץ ליפו וחלקם מקומיים, שביקשו להביע סולידריות עם התושבים. משם צעדו המפגינים לכיוון המגרש שאותו מבקשים לקנות אנשי ישיבת "שירת משה", שהרב אליהו מאלי העומד בראשה הותקף אתמול על ידי שני תושבי השכונה. מהמגרש המשיכו המפגינים לכיוון הישיבה והפגינו מולה.

מעצר מפגינה ביפו, הערבצילום: תומר אפלבאום

אמש הפגינו עשרות אנשים ביפו במחאה על תקיפת מאלי. לפי המשטרה, הרקע לתקיפה היה ככל הנראה סכסוך עקב שימוש הישיבה במבנה בעיר. מול המפגינים מהישיבה הפגינו תושבי יפו. במקום התפתחו עימותים עם שוטרים: שלושה מפגינים נעצרו, מפגין אחד נזקק לטיפול רפואי ושני שוטרים נפצעו קל. השוטרים השתמשו בכוח רב כדי לפזר את המפגינים שחלקם סירבו להתפנות. המפגינים שרפו פח זבל וירו זיקוקים לאוויר, והשוטרים הגיבו בירי רימוני הלם. תושבי המקום סיפרו כי הרקע לחיכוכים הוא מכירת נכס בעיר לישיבה. בעת האחרונה מפגינים תושבי יפו מדי שבוע על מכירת נכסי נפקדים. היום שחרר בית המשפט את שלושת עצורי המחאה מאתמול למעצר בית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ