הבחירות המקומיות: חולדאי ניצח בת"א, קליש-רותם בחיפה, ליאון וברקוביץ בסיבוב השני בירושלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

במזרח אין כל חדש: מעט הפתעות בבחירות בהתנחלויות

בבחירות המקומיות ביישובי הגדה המערבית לא נרשמו אתמול הרבה הפתעות. אולם, בכמה מועצות הצליחו בכל זאת מועמדים אחדים להדיח ראשי מועצות מכהנים. כך למשל, במועצה המקומית אורנית הדיח ניר ברטל וויטלסון את ראש המועצה שלומי לנגר. בקרית ארבע, הדיח אליהו ליבמן את יצחק מלאכי לוינגר מראשות המועצה; ובבית אריה הודח אבי נעים על ידי יריבו, יהודה אלבוים.

בקרב על ירושתו של אבי רואה במועצה האזורית מטה בנימין ניצח ישראל גנץ, תושב פסגות, את שילה אדלר שנחשב למועמד המועדף על הממסד המתנחלי ושנתמך גם על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. בגוש עציון, הצליח משה סוויל - סגנו של ראש המועצה הקודם דווידי פרל שהתפטר על רקע הטרדה מינית - לחלץ סיבוב שני מול ראש המועצה המכהן, שלמה נאמן. סוויל העפיל לסיבוב השני בזכות יתרון של 102 קולות בלבד על המתחרה השלישי במרוץ, ירון רוזנטל. בדרום הר חברון ניצח יוחאי דמרי, ראש המועצה המכהן. גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן  ימשיך לקדנציה נוספת. בבקעת הירדן ניצח שוב דוד אלחיאני.

באריאל זכה ראש העיר אלי שבירו לכהונה נוספת. במעלה אדומים ימשיך כצפוי בני כשריאל בתפקידו, שכן לא התמודד מולו איש. באפרת שב וזכה עודד רביבי בכסאו כראש המועצה. בבית אל ניצח שי אלון בפער גדול את יעל בן-ישר, שהייתה הדוברת שלו. מועמדותה של בן-ישר נחשבה מהפכנית, בשל היותה אשה המתמודדת על ראשות מועצה מקומית שבה אוכלוסייה חרדית-לאומית משמעותית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ