תל אביב: חולדאי השיק את קמפיין הבחירות שלו

חברת המועצה יעל דיין לא שובצה ברשימתו של ראש העיר המכהן, קרנית גולדווסר הוצבה במקום ה-4. חולדאי הבטיח לטפל בין השאר בזרם המהגרים

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

חודש וחצי לפני הבחירות לרשויות המקומיות, השיק הערב (שני) ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, את הקמפיין שלו. "שלושת הנושאים שבעיני הם החשובים ביותר הם יוקר המחייה – ובעיקר הדיור, מערכת תחבורה ציבורית לא יעילה, וזרם אדיר של זרים שהגיע למספר שכונות בדרום. שלושתן בעיות ברמה הלאומית שיוצרות עול מקומי שנופל על כתפי תושבי תל אביב-יפו", אמר חולדאי באירוע השקת הקמפיין בתיאטרון תמונע, בנוכחות מאות תומכים.

"ככל שמערכת הבחירות תתחמם, ינסו כל מיני מתמודדים להבטיח הבטחות שהם לא יכולים לקיים כדי לפתור את הבעיות האלה", עקץ את המתמודדים האחרים בלי לנקוב בשמות. "אנחנו לא ניגרר להתנגחות מולם, אלא נמשיך לעשות מה שאנחנו עושים בשנים האחרונות: נמשיך לטפל באתגרים, נמשיך לחפש פתרונות מקומיים לבעיות לאומיות, ונמשיך לעשות זאת באחריות, במקצועיות, ללא התלהמות וללא הפרחת סיסמאות באוויר".

חולדאי הציג באירוע את הרכב רשימת תל אביב אחת בראשה הוא עומד. במקום השני יהיה עו"ד דורון ספיר, מ"מ ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. אחריו הפעילה החברתית אופירה יוחנן ובמקום הרביעי קרנית גולדווסר, אלמנתו של אהוד גולדווסר ז"ל. אחריהם יהיו, לפי הסדר, רויטל בן אשר פרץ, גל שרעבי, ד"ר רפי קישון ויונתן יבור.

רון חולדאי. כל עיר גדולה היא יקרה צילום: עופר וקנין

חולדאי לא שיבץ ברשימתו את חברות המועצה המכהנות מטעם סיעתו יעל דיין ושולה אגמי. חבר נוסף בסיעתו, שמוליק מזרחי, עומד בראש רשימה עצמאית של מפלגת העבודה. אתמול השיקה רשימת העבודה את קמפיין הבחירות שלה, באירוע בהשתתפות יו"ר המפלגה ח"כ שלי יחימוביץ' וח"כ יצחק הרצוג. אף שהעבודה הצהירה כי היא תומכת בחולדאי לראשות העיר, ראשי המפלגה לא השתתפו באירוע השקת הקמפיין שלו.

בהתייחסו לריבוי הזרים בדרום העיר והמתיחות הגוברת בינם לבין התושבים הוותיקים, אמר חולדאי: "זה קורה בשלוש שכונות בתל אביב, זה נושא של מהגרי עבודה שהגיעו למדינת ישראל. גם הם בני אדם. אנחנו צריכים למצוא את הדרך איך לטפל בבעיה של מפגש בין אוכלוסיות יותר חלשות. אנחנו מתמודדים איתה. לא חושב שבסיסמאות ובדרמטיזציה אפשר לפתור בעיות. לדאבוני הבעיה שהיא בעיה לאומית לא מקבלת מספיק עזרה ממדינת ישראל".

סיסמת הבחירות שתלווה את הקמפיין היא "חולדאי ראש טוב" והיא גם התנוססה על השלט הגדול באולם לצד איור של חולדאי על אופניים. "אני לא יוצא לקמפיין. אני כבר 15 שנה ראש עירייה שעושה את עבודתו. זה הקמפיין שלי", אמר חולדאי בתום האירוע. ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ), שמתמודד על ראשות העיר מול חולדאי, החל את קמפיין הבחירות שלו לפני ארבעה חודשים. סקרים שנעשו באותה עת ניבאו ניצחון גדול לחולדאי. בחודשים האחרונים מקיים הורוביץ חוגי בית רבים, מפגשים פתוחים לציבור ועורך סיורים בשכונות העיר. לעומתו, חולדאי כמעט ולא עסק בבחירות עד לשבועות האחרונים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ