עתירה: להדיח לאלתר את סגן ראש העיר נשר ואת מזכיר העירייה

התנועה לאיכות השלטון דורשת להפסיק את עבודתם של השניים, הנאשמים בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ובשימוש לרעה במשאבי העירייה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

התנועה לאיכות השלטון הגישה היום (ראשון) עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד ראש העיר נשר דוד עמר והממונה על מחוז צפון במשרד הפנים, בבקשה להורות על הפסקה מיידית של כהונת פרדי מליק כחבר מועצת נשר. במקביל, הגישה התנועה עתירה גם לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה כנגד עמר, הממונה במשרד הפנים ומועצת העיר, בבקשה להורות על הפסקת כהונתו של יוחאי וינשטיין כמזכיר העירייה. במאי האחרון הוגשו נגד השניים כתבי אישום בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

בתנועה לאיכות השלטון פירסמו הבוקר הודעה ולפיה "מעיון בכתבי האישום מצטיירת התמונה כי סגן ראש העירייה ומנכ"ל העירייה מואשמים בכך שבמשך שנות כהונתם קיבלו אלה באופן שיטתי שוחד מדי חודש, בתמורה לסיוע לקבלן שהתקשר עם עיריית נשר בענייני כוח אדם". לדברי התנועה, "נוכח הנסיבות המיוחדות של המקרה, בהן קיימת זיקה הדוקה בין התפקידים הציבוריים אותם ממלאים סגן ראש העירייה ומנכ"ל העירייה לבין מהות העבירות המיוחסות להם ונוכח הפגיעה הקשה מנשוא באמון הציבור במערכת השלטונית ובטוהרו ויושרו של השירות הציבורי בכלל, יש מקום להורות על הפסקת כהונתם מיידית ויפה שעה אחת קודם".  

עו"ד נידאל חאייק, מנהל התחום המוניציפאלי בתנועה, אמר כי "קרני החשדות הפליליים החמורים סביב סגן ראש העירייה ומנכ"ל העירייה ממיסות את אמון הציבור במוסדות עיריית נשר, ובשירות הציבור ככלל. פגיעה כה אנושה באמון הציבור אינה גזירה שהציבור יכול לעמוד בה, בוודאי לא עת עסקינן בעבירת שוחד המבוצעת, כך החשד, תוך שימוש במשרה הציבורית ובסמכויות הנלוות לה. על כן, המשך מילוי תפקידם של סגן ראש העירייה ומנכ"ל העירייה מוביל לכרסום ניכר באמון הציבור ובלגיטימיות הפעילות של עיריית נשר ופוגע קשות בתפיסת טוהר המידות של השירות הציבורי".

על פי כתבי האישום נגד מליק ווינשטיין, השניים קיבלו לאורך תקופה ארוכה סכומי כסף גדולים מקבלן כוח האדם עמאד פלאח, בתמורה לקידום ענייניו מול העירייה. בנוסף נטען כי מליק נהג להורות למנהלי מחלקות בעיריית נשר לבצע עבודות תחזוקה בבתי מגוריו הפרטיים וכן בביתה של אמו, תוך שימוש בציוד העירייה וברכושה. ביולי האחרון הודיעה הפרקליטות כי בכוונתה להגיש כתב אישום גם נגד ראש העיר דוד עמר עצמו, בגין עבירות בנייה חמורות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ