ניר חסון
ניר חסון

יו"ר האופוזיציה ומפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', הביעה היום תמיכה במועמדותו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בבחירות הקרבות ותקפה את יריבו, משה ליאון.

במכתב שנשלח לתומכי מפלגת העבודה בירושלים כתבו יחימוביץ', מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר ויו"ר הועדה המוניציפאלית במפלגה, ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי: "מיותר לציין שלא בכל הנושאים אשר אנו מאמינים בהם אנו רואים את הדברים עין בעין (עם ברקת), אבל אין ספק שהוא ראש עיר טוב, ובוודאי עדיף פי כמה וכמה על המתמודד מולו. החשיבות של בחירתו מחדש גוברת כעת כאשר מולו מתמודד משה ליאון, שליחו האישי של איווט ליברמן ומי ששולחיו ומפעיליו, רחוקים מאוד, בלשון המעטה, מטוהר מידות". בהודעה לעיתונות הוסיפה יחימוביץ' כי חשיבות בחירתו של ברקת גוברת, "כעת משמולו מתמודד משה לאון, משרתם של מושחתים".

משה ליאון מודיע על התמודדותו לראשות העיר ירושלים, ביולי האחרוןצילום: אמיל סלמן

בתוך כך הודיע היום יו"ר הסיעה המשותפת של מרצ ומפלגת העבודה, סגן ראש העיר יוסף (פפה) אללו, על פרישתו מהמרוץ לראשות העיר. ברשימה אמרו כי ההחלטה נובעת מחשש מהתחזקותו של ליאון בציבור הימני והחרדי ומרצון לסייע למועמד החילוני, ברקת. בחירותו של ליאון, נכתב בהודעת המפלגות, "תהיה אסון לדמותה של הבירה ולדמותה של מדינת ישראל (...) ויכולה להמיט אסון על הציבור החופשי בירושלים".

אך למעשה, אללו פרש מהמרוץ בניגוד לרצונו ובשל לחצים מצד חברי מרצ והעבודה שטענו שהמרוץ, שמראש לא היה ריאלי, פוגע ברשימה. "קיבלתי את מה שהמפלגה חשבה שנכון כתשובה להתחזקות של הימין והחרדים", אמר אללו ל"הארץ", "אבל לא היינו צריכים לוותר על ההתמודדות. המטרה לא הייתה לנצח אלא להציב אלטרנטיבה, עכשיו השארנו את הסירה לשני אנשים שנאבקים על תמיכת הימין ותמיכת החרדים. חלק גדול מהאנשים ילכו להצביע מחוסר ברירה, לא בגלל שהם רוצים מועמד אחד אלא שהם לא רוצים את המועמד השני". אללו תקף גם את הודעת התמיכה של יחימוביץ', שהתקבלה לדבריו ללא התייעצות עם אנשי הרשימה המשותפת. לדבריו, הוא אישית לא יביע תמיכה בברקת.

ממטה ליאון נמסר בתגובה לדברי יחימוביץ': "הניסיון של ברקת להתחפש לליכודניק ולאיש המחנה הלאומי נכשל. התמיכה של שלי יחימוביץ' ושל פפה אללו בברקת מעידה על כך כאלף עדים. הבחירה עכשיו היא ברורה: מועמד השמאל ברקת ומועמד המחנה הלאומי - משה ליאון".

מכתבי תמיכה של רבנים חרדים בליאון טרם פורסמו אבל הוא נפגש ואף הצטלם עם שניים מהבכירים שבהם, הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי. השניים הביעו תמיכה במועמדותו, בעוד חלק מהאדמו"רים החסידיים החשובים נמנעים בינתיים מלעשות כך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ