עתירה לוועדת הבחירות: לפסול רשימות שניהלו קמפיינים גזעניים

בתלונה לשופט סלים ג'ובראן ולשר הפנים ציין ח"כ עמר בר-לב כי רשימת הליכוד בת"א קראה "להשתיק את המואזין", בעוד בי-ם התחייבו לייהד את הבירה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ עמר בר-לב () פנה היום (רביעי) ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן ולשר הפנים, , בדרישה לפסול רשימות שהפיצו קמפיינים גזעניים נגד הציבור הערבי, במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות.

כך, נתלו בשם רשימת הליכוד בתל אביב- יפו שלטים עם הסלוגן "להשתיק את המואזין", ובכרמיאל של רשימת הליכוד בו התחייבו חברי הרשימה למנוע הקמת מסגד בעיר. בירושלים, משתמשת רשימת "שכונות התפר" בסלוגן "קוקוריקו מואזין" וקוראת לייהד את העיר.

"אני מפנה את תשומת ליבך לתופעה ודורש כי תפעיל את סמכותך לפסול ולנקוט סנקציות כנגד רשימות המנסות לנצל את הבחירות המקומיות לקמפיינים המלבים שנאה ושפוגעים בדו הקיום השברירי הקיים בחברה הישראלית”, כתב בר לב. "באופן קונקרטי, אני מבקש כי תבחן את פסילת רשימת "הליכוד" בכרמיאל, רשימת "שכונות התפר" בירושלים ורשימת "הליכוד" בתל-אביב-יפו, או לכל הפחות תורה להן להסיר את הקמפיינים ותטיל עליהן סנקציות".

האזינו לקמפיין הליכוד בכרמיאל

את המכתב חותם בר-לב באמירה כי "החברה הישראלית מורכבת ממארג עדין של איזונים בין רוב יהודי, למיעוטים אשר זכויותיהם מעוגנות בחוק ובמגילת העצמאות. כח"כ וכאזרח ישראלי-ציוני, אני מתבייש ברשימות המנסות לרמוס את זכויות המיעוטים ומצפה ממך כי תפעל בתוקף כנגד תופעות פסולות אלו ותעקור אותן מהשורש".

עו”ד קורן נוימרק, שעומד בראש רשימת הליכוד בכרמיאל, סיפר בשיחה עם ”הארץ” כי הסתמך על כותרת במקומון “ידיעות כרמיאל”, שם צוטטו לפני כחודש אנשי רשימת “כרמיאל לכולנו”, באומרם כי “אם צריך מסגד או כנסייה בכרמיאל, שייבנו”.

“כרמיאל היא עיר שהוקמה במטרה לייהד את הגליל ואת זה אף אחד לא יכול להכחיש”, אמר נוימרק ל”הארץ”. “המטרה שלי היא להמשיך ולפעול לטובת העניין הזה”. לדבריו, “הם יצאו בקריאה להקמת מסגד במקום הגבוה ביותר בעיר והקמת צריח, זו אמירה של השתלטות על מקום מסוים, אמירה קיצונית מצדם. אם אלו הדרישות או הרצונות שלהם, אני אפעל לקיום הרצונות שלי”, הסביר נוימרק.

ראש רשימת הליכוד הוסיף כי “בדיבור על הקמת מסגד הם בעצם אומרים: ‘אנחנו הולכים לשנות את פני העיר’ ואנחנו צריכים לשמור על פני העיר כדי שהיא תמשיך להיות עיר יהודית במרכז הגליל. אין פה אמירות גזעניות, או אמירות כנגד מישהו. אני בעד פיתוח האזור למען כולם”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ