רוביק דנילוביץ' הדהים את באר שבע עם ניצחון סוחף של 92%

רשימתו של דנילוביץ' זכתה ב-14 מתוך 27 מושבים במועצה. בשדרות, אחרי מערכת בחירות מלאת יצרים ואלימה, נחל ראש העיר המכהן תבוסה קשה

שירלי סיידלר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
שירלי סיידלר

הבחירות המקומיות בדרום סיפקו כמה מהפכים מעניינים. שלושה ראשי ערים חדשים החליפו ותיקים, אבל מי שהצליח להדהים היה דווקא ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ. למרות שניצחונו היה צפוי, האופן בו עשה זאת היה מרשים במיוחד. דנילוביץ' זכה ל–92% מקולות הבוחרים. בנוסף, רשימתו של דנילוביץ' זכתה ב–14 מושבים במועצה מתוך 27 - כמעט כפול מהקדנציה הנוכחית. כעת נשאלת השאלה - איך, אם בכלל, תיראה האופוזיציה.

דנילוביץ' הצליח למצוא וליצור שפה משותפת עם רבים בבאר שבע. נשיאת אוניברסיטת בן־גוריון אמרה לפני כמה שבועות, כי "רוביק רואה את התמונה הגדולה, אבל יורד גם לפרטים הקטנים. פעם הייתה אוניברסיטה שהייתה לה עיר, היום יש עיר שיש לה אוניברסיטה". ערב הבחירות התקיים במועדון הבארקה מופע רוק של אמנים באר שבעיים, שזכה לא פחות מאשר לשם Rock & Rubik. למרות העומס שיש על מועמד רגע לפני ההליכה לקלפי, דנילוביץ' נכח באירוע ונשאר עד סופו, מה שהמשיך להקנות לו חיבור כמעט טבעי עם הצעירים בעיר.

בשדרות, אחרי מערכת בחירות מלאת יצרים ועם תקריות אלימות, ראש העיר המכהן, דוד בוסקילה, נחל מפלה קשה. מלבד העובדה שהפסיד לאלון דוידי, הוא לא הצליח לזכות אפילו במנדט במועצה, אחרי שלושה עשורים בפוליטיקה המקומית. דוידי סייר אתמול ברחבי העיר ואף ביקר בבניין העירייה, חרף העובדה שבשנה האחרונה כחבר מועצה, מיעט לבקר בישיבות מליאה. באחד מנאומי הניצחון שלו אמר: "זהו יום חג לשדרות. אני שמח שאני הראשון שהצליח לפצח את הקומונות ואת ההנהגה הישנה".

רוביק דנילוביץ', 2011צילום: אילן אסייג

במצפה רמון היתה תחושה של מהפך היסטורי. זיו ספקטור, פעיל במחנה של ראש המועצה הנבחר, אמר: "התחושה שלנו מזכירה את התחושות שהיו בארגנטינה כשנפל השלטון הצבאי. במשך הרבה שנים ההנהגה במצפה רמון הייתה על בסיס הפחדות, מסכנות וכוח, אנשים פחדו לדבר. אבל היום עיירת הפיתוח האחרונה בישראל נפלה".

באופקים חגגו את הבחירות הראשונות בעיר זה עשר שנים. מאז 2007 ניהלה את העיר ועדה קרואה, וכעת יעמוד בראשות העיר איציק דנינו שהצליח לגבור על יאיר חזן. חזן כיהן כראש העיר במשך שתי קדנציות לפני שמונתה הוועדה הקרואה. דנינו, שחגג עם פעיליו עד שעה מאוחרת, אמר: "אנחנו פותחים פרק חדש ומרגש בדברי הימים של אופקים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ