חודשיים וחצי לאחר יתר הרשויות: היום נערכות בחירות לראשות ערד

העיר, שעד 2010 נוהלה בידי ועדה מטעם משרד הפנים, מתמודדת עם היעדר תעסוקה ועזיבת צעירים. ראשת העיר המכהנת מתמודדת מול שני מועמדים

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר

כחודשיים וחצי אחרי , מתקיימות היום (שלישי) בחירות לראשות העיר ערד. ראשת העיר המכהנת, מישראל ביתנו, מתמודדת מול שני מועמדים: משה אדרי המזוהה עם הליכוד והתמודד גם בבחירות הקודמות ועו"ד ניסן בן חמו, שרץ מטעם יש עתיד. הבחירות בערד התקיימו בתאריך שונה מאשר ברשויות האחרות כי הבחירות הקודמות בעיר, שנוהלה עד אז בידי ועדה מטעם משרד הפנים, התקיימו במועד נפרד.

בעיר, שמתמודדת עם העדר מקומות תעסוקה ועזיבה של תושבים צעירים, מתנהלת בחודשים האחרונים מערכת בחירות תוססת. הפרסומים נגד פלוסקוב התרכזו בעיקר בקרבתה לאוכלוסיית חסידי גור בעיר, המונה יותר מ-700 משפחות, וההטבות שהיא כביכול מעניקה לקהילה. לטענת המועמד בן חמו, הבחירות הן בגדר "מלחמה על הבית'', והתושבים צריכים לקבוע מה יהיה צביון העיר.

בבחירות פלוסקוב ניצחה ברוב של 48.6 אחוז מהקולות, כאשר מולה התמודדו שבעה מועמדים. בחירות אלה התקיימו לאחר שנתיים וחצי בהן העיר נוהלה על ידי ועדה ממונה בראשות מנכ"ל משרד הפנים לשעבר, גדעון בר־לב, שמונתה על ידי משרד הפנים בעקבות אי אישור תקציב העירייה ופיזור המועצה. פלוסקוב מונתה אז למועמדת על ידי השר אביגדור ליברמן, שאף ביקר בעיר ביום הבחירות להביע את תמיכתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ