המשטרה ממליצה להעמיד לדין שמונה חשודים בזיוף הבחירות בבית שמש

החלטת המשטרה מגיעה יום אחד בלבד לאחר שבית המשפט העליון דחה את טענות ש"ס - ואישר את החלטת המחוזי לקיים בעיר בחירות חוזרת בשל הזיופים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

יום לאחר שבית המשפט העליון לערוך בחירות חדשות - המשטרה ממליצה היום (רביעי) להעמיד לדין שמונה חשודים בגין בעיר.

לפי הודעת המשטרה, "מטרתה של ההתארגנות הפלילית היתה להגדיל את סיכויי הבחירה של רשימת 'כוח' למועצת העיר ושל משה אבוטבול לראשות העיר. ההתארגנות התבצעה על ידי מנגנון מובנה, כוח אדם ואמצעים תפעוליים, והונחתה על ידי פעילים פוליטיים ומקורבים להם". אבוטבול, המועמד החרדי, אכן ניצח לבסוף את המועמד החילוני אלי כהן.

החקירה החלה לאחר שביום הבחירות נמצאו בדירה בעיר כ-200 תעודות זהות ודרכונים של חרדים שלא התכוונו להצביע, או שלא יכלו לעשות כן. המשטרה מצאה באותה דירה גם מספר כובעי נשים, גברים ופאות. החקירה הועברה ממחוז ירושלים ליחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 לאחר שעלה החשש כי הפרשה יכולה להביא לבחירות חוזרות בעיר - כפי שאכן קרה לבסוף.

הפגנה של תושבי בית שמש במחאה על תוצאות הבחירות, באוקטוברצילום: אורן נחשות

בראשית החקירה נעצרו שני חשודים בזיוף הבחירות ומספר מעורבים נחקרו ונשלחו למעצרי בית. במשטרה החלו לחשוד כי יתכן והמקרה סבוך יותר וכי יתכן שלצורך ההצבעות המזויפות השתמשו בזהותם של אנשים שלא נמצאים בארץ או שאינם בן החיים. בהודעת המשטרה היום נכתב כי "השימוש בתעודות הזהות נעשה באמצעות תחפושות לשם הסוואת זהות המתחזים".

אתמול, כאמור, דחה בית המשפט העליון את בקשת הערעור של מפלגת ש"ס על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים - לקיים בחירות חוזרות לראשות העיר. השופטים הורו על קיום הבחירות עקב מה שהוגדר כ"מערכת שיטתית, מאורגנת ורחבת היקף" של זיופים שנועדו להטות את תוצאות הבחירות בעיר. 

בפסק הדין, שנכתב על ידי השופט עוזי פוגלמן, נכתב כי "התמונה המצטיירת מפסק הדין לגבי האופן שבו התנהלו הבחירות בעיר בית שמש היא מדאיגה ומטרידה. תושבי העיר בית שמש, ומערכת הבחירות שנועדה לבטא את רצונם הדמוקרטי, נפלו קורבן למסכת מאורגנת, שיטתית ורחבת היקף של הפרת חוק שתכליתה הטיית תוצאות הבחירות לראשות העיר ולמועצת העירייה".

השופט אליקים רובינשטיין סיכם בציטוט מהמקורות וכתב: "'הרחק מן הכיעור ומן הדומה לו'. דברים אלה מדברים בעדם. עלינו להרחיק מן הכיעור על ידי ביעורו. היינו מועלים אפוא בתפקידנו אילו הכרענו אחרת משהכריע בית המשפט קמא".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ