יהושע (ג'וש) בריינר
בר פלג

13 מועמדים התמודדו בבחירות לרשויות המקומיות כשמרחפת מעליהם עננה פלילית: שניים הורשעו בעבר, אחד הודה במסגרת הסדר טיעון וממתין לדיון בעניינו ועשרה חשודים בעבירות פליליות שונות. 

בכמה מהערים, המרוצים היו צמודים מדי בשביל להכריע ויידרש סיבוב שני. באחרות הראו התושבים לראשי ערים מכהנים שנחשדו בפלילים את הדרך החוצה - ואילו בכמה מקרים לא העיבו החשדות על בחירתם של מועמדים לתפקיד ולא מנעו מראשי ערים מכהנים להמשיך לקדנציה נוספת.

עדכונים שוטפים על תוצאות הבחירות ברחבי הארץ | מאבק צמוד בבית שמש: ראש העיר ייקבע רק לאחר ספירת קולות החיילים, האסירים והנכים | חולדאי הכריז על ניצחון בתל אביב: "חוזר לעבודה מחר בבוקר"

קליש-רותם, אתמולצילום: רמי שלוש

עינת קליש-רותם - חיפה

הורשעה בחודש מארס האחרון בעבירות תכנון ובנייה בגין היעדר היתרים לבית בזכרון יעקב, ששימשה כאדריכלית האחראית לבנייתו. קליש-רותם נקנסה ב-30 אלף שקל, אך לא הוטל עליה קלון. בית המשפט קבע כי חלקה באחריות לא היה שולי אלא "מחדל מתמשך".

קליש-רותם נבחרה לראשות העיר חיפה לאחר ניצחונה על יונה יהב.

איתמר שמעוני - אשקלון

מואשם בעבירות שוחד והלבנת הון. בתחילה נחשד שמעוני בעבירות מין, וכתב האישום הנוכחי נגדו מייחס לו קבלת כספים מקבלנים ויזמים באשקלון, שנועדו לתשלום הסכמי שתיקה עם נשים שטענו כי פגע בהן.

לאחר ספירה של כ-70% מהקולות, שמעוני ויריבו תומר גלאם עדיין בקרב צמוד.

איתמר שמעוני בבית המשפט, ב-2017צילום: מוטי מילרוד

דב צור - ראשון לציון

בתחילה נחשד צור כי קיבל שוחד ממקורב לח"כ דוד ביטן כדי להטות מכרז בנייה בעירו. אולם, לדברי מקור המעורה בתיק, חשד זה נחלש מאוד. במשטרה מתכוונים להמליץ להעמיד לדין את צור בגין הפרת אמונים, אך בסביבתו טוענים כי התיק ייסגר.

צור יתמודד בסיבוב שני מול רז קינסטליך.

מרים פיירברג - נתניה

חשודה בשוחד בחירות, מרמה והפרת אמונים, המשטרה המליצה להעמידה לדין בגין עבירות אלה במסגרת חקירת שחיתות בעירייה. על פי החשד, פיירברג קיבלה מיזמי נדל"ן בעירה זכות לרכוש חלק בשבעה פרויקטים לפני שנפתחו לציבור, הטבה ששוויה מוערך בעשרות מיליוני שקלים. גם נגד בעלה לשעבר של פיירברג ובנה המליצה המשטרה להגיש כתב אישום.

פיירברג נבחרה לקדנציה חמישית בראשות העיר נתניה.

צביקה גנדלמן - חדרה

חשוד במרמה והפרת אמונים. חקירתו של גנדלמן עדיין מתנהלת ביחידת להב 433 של המשטרה. בין היתר הוא חשוד כי העניק הטבות ליזם נדל"ן בחדרה בתמורה לתמיכתו של זה במועמדותו.

גנדלמן נבחר לקדנציה שנייה ברוב של 41% מהקולות.

ז'קי סבג - נהריה

חשוד במרמה והפרת אמונים. זאת, לכאורה, בשל איומים להפסיק פרסומים של העירייה בעיתון מקומי שביקר אותו.

סבג הפסיד לרונן מרלי אחרי כמעט 29 שנה בראשות העיר.

יוסי בן דוד - יהוד-מונוסון

מואשם בעבירות מרמה והפרת אמונים. כתב האישום שהוגש נגדו מייחס לבן דוד ניגוד עניינים, בשל קידום מיזמי נדל"ן עבור איש עסקים מקומי. שלב ההוכחות במשפטו צפוי להתחיל בחודש ינואר הקרוב. 

בן דוד יתמודד בסיבוב השני מול יעלה מקליס.

ניסים גוזלן - באר יעקב

הורשע ב-2015 בבנייה ללא היתר, בגין קידום בניית מועדון ליוצאי אתיופיה שוועדת התכנון והבנייה פסלה. גוזלן וממלא מקום מהנדס המועצה נתנאל שגוב, שהורשע יחד עמו, נקנסו ב-17 אלף שקל כל אחד. על שגוב אף נאסר לעבוד במשך שנתיים במוסד תכנוני מקומי כלשהו.

גוזלן נבחר לקדנציה רביעית עם 48.6% מהקולות.

אלי אבוטבול - זכרון יעקב

חשוד באיומים על איש עסקים מקומי בעירו. על פי החשד איים אבוטבול כי יפגע באינטרסים הכלכליים של אותו אדם, אם לא יתמוך בפרויקט בנייה שקידם. בעקבות החקירה שנפתחה נגדו, החליט ב-2016 לפרוש מתפקיד ראש העיר, שבו כיהן מאז 2003, אולם שב והתמודד השנה.

אבוטבול הפסיד לזיו דשא, שהחליפו לפני שנתיים בתפקיד.

עלי סלאם - נצרת

חשוד במעורבות בגניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. סלאם נחקר במאי האחרון בחשד לעבירות שחיתות, יחד עם חמישה עובדי עירייה. 

סלאם נבחר לקדנציה שנייה ברוב של 63% מהקולות.

דב ליטבינוף - תמר

הודה בעבירה של הפרת אמונים, במסגרת הסדר טיעון. החשדות נגד ליטבינוף עלו במסגרת פרשת ישראל ביתנו. הדיון הבא בעניינו צפוי להתקיים בדצמבר.

ליטבינוף נבחר לקדנציה רביעית ברוב של 56.1% מהקולות.

חאלד טאטור - ריינה

מואשם בסחיטה באיומים, במרמה ובהפרת אמונים. לפי הפרקליטות, טאטור איים לכאורה על מועמדת לתפקיד בעירייה להסיר את מועמדותה. 

טאטור נבחר לקדנציה נוספת ברוב של 45% מהקולות.

עמאד דחלה - טורעאן

המשטרה המליצה באוגוסט האחרון להעמידו לדין בחשד לשוחד. דחלה ממתין להחלטת הפרקליטות בעניינו. על פי החשד, במערכת הבחירות הקודמת הבטיח דחלה לכאורה מינויים לגורמים במועצה אם יתמכו בו. 

לאחר ספירת כשליש מהקולות, עולה כי דחלה הפסיד ליריבו מאזן עדוי.

עלי סלאם בוועידת דה-מרקר בנצרת, בשנה שעברהצילום: רמי שלוש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ