תוצאות הבחירות המקומיות בנהריה | ז'קי סבג הפסיד לרונן מרלי לאחר 29 שנה: "התושבים כפויי טובה"

ז'קי סבג, שמשמש ראש העיר מאז 1989, קיבל רק 23.3% מהקולות בבחירות המקומיות בנהריה והפסיד לרונן מרלי, שזכה ב-58.6% תמיכה. ראש העיר היוצא, שחשוד במרמה והפרת אמונים, הגיב בזעם על התוצאות ותקף את התושבים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

תוצאות הבחירות המקומיות בנהריה: ראש העיר נהריה, ז'קי סבג, הובס הלילה (רביעי) בבחירות בעירו לאחר כמעט 29 שנה בתפקיד. לאחר ספירת כ-63% מהקולות, יריבו רונן מרלי זוכה ל-58.6% מהקולות לעומת סבג שמקבל 23.3%. אחריהם נמצא אורן סודאי עם 18%.

סבג, שמשמש ראש העיר מאז שנת 1989 וחשוד במרמה והפרת אמונים, הגיב הלילה בזעם על ההפסד: "אחרי 30 שנה הבנתי שתושבי נהריה כפויי טובה". ב-2003 הפסיד סבג את הבחירות לרון פרומר, אולם בית המשפט הורה ב-2005 לקיים בחירות חוזרות וסבג נבחר שוב.

מרלי אמר הבוקר כי האמין שייבחר לראשות העיר, והודה ליו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי שתמך בו. "לאט-לאט העיר נסחפה אחרינו, ידענו שנצליח לעשות את השינוי הזה וניצחנו", אמר. לדבריו, "אבי גבאי הוא הבן אדם שהימר, ומסתבר שניצח בגדול. נהריה היא בגדול עיר ימנית. אף פעם לא הייתי איש פוליטי, אבל המועמדים נגדי עשו כל טעות אפשרית בקמפיין הזה. הם ניסו לייצר שנאה כלפיי על הסבר של שמאלני, שמאלני קיצוני, מה שאני לא, דרך אגב. אני לא איש פוליטי. הם עשו טעויות וניצלתי כל טעות שלהם".

מרלי השתחרר ב-2015 מצה"ל בדרגת אלוף משנה. בתפקידיו האחרונים היה קצין אג"מ פיקוד דרום ומפקד קורס מפקדי גדודים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ