מושב בוועד צפריה הוכרע בהטלת מטבע: "בחרתי בצד העץ כי האדם עץ השדה"

הרשימות המתחרות סיימו בתיקו, ולאחר שסירבו לרוטציה נשלחו להגריל את זהות הזוכה. צביקה מנור, מרשימת צפריה שלנו שניצחה בהגרלה: "הם הימרו על כל הקופה. חמש שנים הוכרעו על מטבע"

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מושב צפריה, הסמוך לנתב"ג, ב-2006
בר פלג

המקום החמישי בוועד המוניציפלי במושב צפריה שבמועצה האזורית עמק לוד הוכרע היום (חמישי) בהטלת מטבע. מפלגת "צפריה שלנו" בראשות צביקה מנור ניצחה לאחר שבחרה בצד העץ, וכעת יש לה שלושה מושבים בוועד, לעומת שניים של "צפריה לכולם".

במושב גרים למעלה מ-1,000 תושבים, ול-515 מהם זכות הצבעה. בבחירות התמודדו שתי רשימות  - צפריה לכולם (צה), וצפריה שלנו (צפ). עם תום ספירת קולות החיילים, לצפריה שלנו היה יתרון בן שני קולות. ב"צפריה לכולם" ערערו, שניים מקולות החיילים נפסלו, וכך נוצר תיקו 197-197. כל רשימה הכניסה שני מושבים, והחמישי נותר תלוי על בלימה.

רגע ההטלה

לאחר פסילת שני הקולות, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית הציע ליישוב לבצע רוטציה על המושב החמישי - ואם שתי הרשימות לא יסכימו לכך, תיערך הגרלה על פי חוק. רשימת "צפריה שלנו" הסכימה לרוטציה בתנאי שהם יהיו אלו שיתחילו את הסבב, אך "צפריה לכולם" לא הסכימה ובחרה בהגרלה - שבה יריביה זכו במושב הנכסף.

מנור סיפר ל"הארץ": "הצעתי לרשימה השנייה רוטציה עוד לפני הבחירות. הקולות במושב פה ברורים ולא היה ספק שזה יפול על קול או שניים. הם סירבו ויצאנו לבחירות. הם גם סירבו להצעה לרוטציה מוועדת הבחירות והחליטו ללכת ולהמר על כל הקופה. בסוף, חמש שנים הוכרעו על צדו של מטבע". הוא הוסיף כי בחר בצד העץ של המטבע כיוון ש"אנחנו מושב חקלאי דתי, ואומרים 'כי האדם עץ השדה'". לדבריו, "אנחנו לא רגילים לטלוויזיה ולעיתונים, הרעש היחיד שאנחנו רגילים לו זה מהמטוסים של נתב"ג".

"למרות התוצאות, המושב מלוכד ומחובר", הרגיע מזכיר ועד היישוב, יוסי באום. "מערכת הבחירות היתה שקטה ורגועה, כולם חיים ויחיו פה ביחד גם אחריה. זה טבעי והיתה חגיגה דמוקרטית גדולה בישוב".

ממפלגת "צפריה לכולם" נמסר: "הסיעה מודה לכל הבוחרים על האמון וההכרה בפעילות חברי הרשימה למען כלל התושבים בנושאי החינוך, התרבות והקהילה. פעילות זו תמשיך ביתר שאת על ידי הנציגים שנבחרו. תושבי צפריה גאים בשיעורי ההצבעה הגבוהים (77%) ובמעורבות המבורכת לצורך קידום ושיפור החיים במושב. אנו מאחלים הצלחה לוועד הנבחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ