בעקבות החשד לזיוף, ועדת הבחירות בתל אביב פסלה שמונה קולות

לאחר שפעיל יהדות התורה השליך לכאורה מעטפות שלא כדין במוקד ספירת הקולות, החליטה הוועדה לפסול אותן בלבד ולא את כל קולות החיילים, האסירים והנכים. מרצ הודיעה כי תעתור לביהמ"ש

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספירת קולות שהגיעו מצה"ל ומשב"ס בתום הבחירות לרשויות המקומיות
ספירת קולות שהגיעו מצה"ל ומשב"ס בתום הבחירות לרשויות המקומיותצילום: מוטי מילרוד
בר פלג
בר פלג

ועדת הבחירות בתל אביב החליטה הערב (שני) לפסול שמונה מעטפות הצבעה של חיילים בבחירות המקומיות עקב חשד לזיוף. החשד התעורר לאחר שביום חמישי נכנס לכאורה פעיל של מפלגת יהדות התורה למוקד ספירת הקולות במרכז "לונדון מיניסטור" בעיר, הוציא מעטפות הצבעה מכיס מעילו והוסיף אותן לכלל המעטפות שיועדו לספירה. מלבד שמונה המעטפות, הוועדה אישרה את כלל קולות החיילים, האסירים והנכים. 

השופטת בדימוס ורדה אלשיך קבעה בדיון שנערך ביום שישי כי יש לפסול את כלל קולות החיילים ולערוך בחירות חדשות. במרצ הסכימו איתה ומרבית סיעות המועצה התנגדו, אולם להצבעת הסיעות אין משמעות כיוון שההחלטה היתה נתונה בידי יו"ר הקלפי, ירוחם כהן. במרצ הודיעו כי בכוונתם לעתור לבית המשפט לעניינים מנהליים על ההחלטה, וביום רביעי יתקיים דיון בנושא בוועדת הפנים של הכנסת. כמו כן, המשטרה ממתינה לאישור של אגף החקירות כדי לחקור את החשוד בזיוף. 

יו"ר מרצ בתל אביב, מיטל להבי, אמרה ל"הארץ": "זיוף זו תופעה מזעזעת, כי היא פגיעה בטוהר המידות. במקום הכי נקי". לדבריה, אין לו ספק שההיערכות לזיוף הקולות לא נוצרה עבור שמונה מעטפות בלבד. "יש פה כוונת תחילה ברורה, ואני סבורה שבמקום שהחוטא ייצא נשכר, ההחלטה הנכונה היתה צריכה לבטל את כל הפתקים בקלפיות הנגועות".

עורכת הדין שייצגה בדיון את סיעת מאמינים - שילוב של רשימות יהדות התורה והבית היהודי - מיכל רוזנבלום, מסרה: "הסברנו כי הסמכות היחידה שנתונה בידי הוועדה היא אך ורק לפסול את שמונה הקולות. כל השאר כשרים, הוועדה לא יכולה להכריז על בחירות חוזרות, אלא רק בית המשפט. יש טענה שמישהו טוען שראו מישהו מכניס מעטפות, המשטרה חוקרת, יש טענות והן יבדקו. כל דבר אחר הוא התערבות ברצון הבוחר".

בעקות ההחלטה, מסתמן שכך תורכב מועצת העיר תל אביב-יפו: סיעת ת"א אחת של ראש העיר רון חולדאי תמנה שבעה חברי מועצה, סיעת רוב העיר של סגן ראש העיר לשעבר אסף זמיר תמנה שישה, סיעתו החדשה של אסף הראל "אנחנו העיר" תמנה ארבעה, סיעת מרצ הצטמקה לשלושה מושבים, סיעות הגימלאים, ש"ס, מאמינים וחילונים ירוקים ימנו שני חברים כל אחת. רשימות יאפא, הליכוד ויש עתיד קיבלו מושב אחד כל אחת.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ