אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

ראש העיר אילת המכהן מאיר יצחק-הלוי ואיש העסקים דובי כהן יתחרו ביניהם בסיבוב השני בבחירות המקומיות בעיר, שייערך ביום שלישי. בסיבוב הראשון זכה יצחק-הלוי ב-38.26% מסך קולות הבוחרים, שהם 9,092 פתקי הצבעה. כהן הגיע למקום השני עם 19.42% מהקולות.

המרוץ באילת היה רב משתתפים - שבעה התמודדו לתפקיד ראש העיר. כעת, המתמודדים הסופיים נאבקים על קולות התושבים שלא בחרו בהם בסיבוב הראשון. גם אחוזי ההצבעה עצמם מהווים גורם משמעותי - באילת נרשמו אחוזי הצבעה נמוכים מאוד ביחס לשאר הארץ, כאשר רק 46.25% מימשו את זכותם לעומת הממוצע הארצי, 59.54%. 

יצחק-הלוי, ב-2013צילום: עופר וקנין

רשימתו של יצחק-הלוי זכתה בשלושה מושבים, אולם היא לא הגדולה ביותר: את הבכורה לקחה סיעת "צעירי אילת", שזכתה בארבעה מושבים. רשימתו של כהן, לעומת זאת, זכתה במושב אחד בלבד. "מה שהיה עד יום הבחירות בסיבוב הראשון ומה שקורה עכשיו הוא שונה", אמר כהן ל"הארץ". "בימים שעברו מאז, אני הרבה יותר גדול מיצחק-הלוי".

לדבריו, הוא הצליח לחבור ל-11 חברי מועצה שתומכים במועמדותו: "הם כולם חושבים שצריך לעשות שינוי". כהן הוסיף כי "אנשים הבינו שחייבים לעשות שינוי, יש וייב נהדר לסיפור הזה".

בצדו השני של המתרס, יצחק-הלוי בטוח בניצחונו. זוהי אינה הפעם הראשונה שהוא מתמודד בסיבוב שני והוא סבור כי הדילים הפוליטיים של כהן, כהגדרתו, לא יניבו את הפרי לו הוא מצפה. "הציבור הוא לא עדר", אמר יצחק-הלוי. "תושבי אילת הוכיחו יותר מפעם אחת את חוכמתם הציבורית. מה שינצח זה לא דילים אלא עשייה מוכחת ויכולת חזונית שהיא גם בת-ביצוע".

בפני העיר אילת עומדים אתגרים רבים בשנים הקרובות. העיקרי בינהם הוא פתיחת שדה התעופה רמון, המרוחק בכמה קילומטרים מהעיר. אם המהלך - במסגרתו שדה התעופה הנוכחי בעיר יפונה - ייעשה בצורה מוטעית, הוא עלול להשפיע לרעה על התיירות בעיר ולהכביד על תושבי אילת המבקשים לצאת מהעיר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ