מועצת גדולי התורה: לא נתמוך בליאון בסיבוב השני לראשות עיריית ירושלים

לפי הוראת רבני אגודת ישראל, על מצביעי המפלגה החרדים לא להשתתף בהצבעה מחר, אך מי שיבחר לעשות זאת – יפעל על פי שיקול דעתו. המהלך צפוי לפגוע בבסיס התמיכה של ליאון בהתמודדות מול עופר ברקוביץ

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאון לאחר עלייתו לסיבוב השני בבחירות, לפני כשבועיים
ליאון לאחר עלייתו לסיבוב השני בבחירות, לפני כשבועייםצילום: אמיל סלמן

מועצת גדולי התורה הודיעה היום (שני) כי לא תתמוך במשה ליאון בבחירות לראשות העיר ירושלים שיתקיימו מחר, מול המועמד החילוני עופר ברקוביץ'. לפי הוראת הרבנים, על מצביעי אגודת ישראל החרדים לא להצביע בבחירות, אולם מי שייבחר לצאת ולהצביע – יעשה זאת על פי שיקול דעתו. המהלך צפוי לפגוע בבסיס התמיכה בליאון.

הערב יקיימו חסידי דגל התורה וש"ס תפילה המונית בכותל המערבי להצלחת ליאון בבחירות. על התפילה הכריזו מנהיגי הקהילות, הרב חיים קנייבסקי והרב שלום כהן. "באשר קדושת ירושלים וטהרתה ושמירת השבת וכו' תלויות בכף מאזניים הבחירות ביום שלישי... דבר ברור לכל בעל שכל שחובה גמורה ואין שום היתר בעולם להימנע מלהצביע ביום ג' למשה ליאון", נכתב בהודעה שנמסרה מטעם קנייבסקי.

עופר ברקוביץ. תנועת התעוררות זכתה בשבעה מנדטיםצילום: אוליבייה פיטוסי

עוד נכתב מי שיימנע מלהצביע, "הרי הוא שותף בכל החילולי שבת והקדושה והטהרה והחילול ה' שייעשו חס וחלילה בירושלים וממילא בכל העולם לדורי דורות ולעתיד לבוא. לא יועילו שום תירוצים, וכל המצביעים והמחזקים והמקדשים שם שמיים ותומכים בכל עוז בידי משה ליאון יזכו לילדים צדיקים ולשפע ברכות".

בהתעוררות, סיעתו של ברקוביץ, מאמינים כי יצליחו להשיג את תמיכת סיעת "ירושלים תצליח", סיעתו של השר זאב אלקין שלא העפיל לסיבוב השני של הבחירות. בכוונת מטה ברקוביץ להפעיל מאות מתנדבים החל משלוש וחצי בצהריים בשכונות הלא-חרדיות של העיר במאמץ להגדיל את שיעורי ההצבעה.

ליאון וברקוביץ עלו לסיבוב השני בבחירות שהתקיימו לפני כשבוע. בתום מרוץ צמוד במהלך הלילה, פתח  ליאון פער מברקוביץ וקיבל למעלה מ-79 אלף קולות - כ-33% מכלל המצביעים. ברקוביץ זכה ל-68 אלף קולות, שהם כ-29%.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ